Artykuł zewnętrzny

Autor: Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl

Staropolskie przysłowie mówi: wszystko, co dobre, szybko się kończy. Niestety, często bywa też tak w przypadku pracy, która choć na początku wydawała nam się wymarzoną, z biegiem czasu staje się przykrym obowiązkiem.

Jak więc poznać, że nadchodzi krytyczny moment, by rozpocząć poszukiwania nowego zajęcia? Oto 4 niepokojące sygnały:

Jesteś znudzony

8-godzinny dzień pracy nie może upływać pod znakiem nudy i monotonii. Gdy jesteśmy zaangażowani w powierzone zadania, z jednej strony rośnie nasza produktywność, z drugiej zaś mamy szansę przyswoić więcej nowej wiedzy oraz cennych umiejętności. Jeśli jednak większość czasu w firmie poświęcamy na niezbyt przydatne zajęcia – prawdopodobnie to znak, że pora zmienić pracę na bardziej rozwojową oraz dynamiczną. Z korzyścią dla siebie – zauważa Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Masz bardzo złe relacje z szefem

Jeśli czujesz, że między tobą a przełożonym narasta konflikt, spróbuj rozwiązać problem pokojowo. Dopytaj, co undefinedjest powodem zaistniałej sytuacji i postaraj się doprowadzić do kompromisu. Jeśli jednak ta relacja od dawna pozostawia wiele do życzenia i nie możesz jej naprawić, pomyśl o odejściu z obecnej firmy. Najważniejszy jest twój komfort oraz praca z ludźmi, którzy stają się inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań na polu zawodowym.

Firma nie rozwija się

Czy firma, w której pracujesz, dalej używa przestarzałych technologii? A może jej produkty lub usługi są postrzegane jako niezbyt innowacyjne, i co gorsza, nikt nie próbuje tego zmienić? Jeśli tak jest, to pamiętaj, że także i twoja reputacja specjalisty jest zagrożona. Dajesz się poznać jako osoba, która nie jest na bieżąco z aktualnymi trendami, a co za tym idzie – nie chce się rozwijać. Lepiej nadać więc swojej karierze przyspieszenia, pracując w dynamicznym i nowoczesnym środowisku, które podąża z duchem czasu oraz technologii.

 

Otrzymałeś nową propozycję pracy

Nie musisz czuć się winny, że otrzymałeś propozycję nowej pracy i rezygnujesz z tej posady, która nie przynosi ci satysfakcji. Najważniejszy jest twój rozwój oraz poczucie spełnienia zawodowego. Robiąc krok naprzód – działasz tylko z korzyścią dla siebie oraz bierzesz odpowiedzialność za swoją karierę. Jeśli dopiero szukasz nowego zajęcia – zadbaj o zaktualizowane CV, nie obawiaj się podnosić swoich kompetencji oraz skup się na tym, by twój wizerunek w social media był profesjonalisty. To połowa twojego sukcesu – podsumowuje Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Dlaczego warto się szkolić? Odpowiadamy!