Pozycjonowanie stron www to jeden z najpopularniejszych sposobów na promowanie firmy lub sklepu w internecie. Prawidłowo realizowane pozwala osiągnąć wymierne korzyści dla marki. Na czym dokładnie polegają działania SEO i dlaczego warto je wprowadzić w życie? Sprawdź, co może dać Twojej firmie pozycjonowanie.

Pozycjonowanie stron – co to jest?

Pozycjonowanie stron www, zwane również SEO (ang. Search Engine Optimization) to zestaw działań służących osiągnięciu przez witrynę jak najwyższej pozycji na konkretne słowa kluczowe w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google. Pozycjonowanie jest obecnie uznawane za najskuteczniejszą formę marketingu i reklamy. Pozwala łatwo dotrzeć do dużej grupy odbiorców, w tym osób realnie zainteresowanych skorzystaniem z usługi bądź zakupem produktu, wypromować markę i zwiększyć ruch w serwisie. Przewagą pozycjonowania nad innymi formami promocji jest przede wszystkim możliwość sprostania oczekiwaniom klientów na każdym etapie ich ścieżki zakupowej, począwszy od wstępnego zainteresowania daną usługą czy produktem, aż po poszukiwanie najkorzystniejszej oferty zakupu.

Na pozycję witryny w rankingu Google ma wpływ ponad 200 czynników. W celu zbudowania silnej marki w internecie należy prowadzić odpowiednie działania na stronie internetowej oraz poza nią. W ramach działań on-site (czyli realizowanych w serwisie) należy zadbać m.in. o profesjonalną optymalizację techniczną serwisu, interesujący content marketing i UX (User Experience). Działania off-site, czyli poza witryną, to z kolei przede wszystkim budowanie wartościowego zaplecza backlinków.

Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową?

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, należy podejść do pozycjonowania kompleksowo. Ważne jest nie tylko dopasowanie serwisu do wymagań algorytmów Google, ale również zaspokojenie potrzeb internautów. Dobrze zatem, aby użytkownicy wchodzący na Twoją stronę znaleźli w niej nie tylko interesującą ich usługę bądź produkt, ale również m.in. uzyskali merytoryczne informacje na ich temat czy też poczytali ciekawe artykuły na blogu. Poza tym im bardziej wartościowe treści zawiera witryna, im wygodniej nawiguje czy szybciej się ładuje, tym efektywniej przyciąga odbiorców, co ma duże znaczenie dla postrzegania serwisu przez roboty Google jako użytecznej. W rezultacie strona internetowa zyskuje wyższe pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania, zwiększenie ruchu w witrynie, co często przekłada się na wzrost konwersji.

Pozycjonowanie sklepu, strony internetowej, czy bloga to złożony i pracochłonny proces, wymagający kompleksowego podejścia i starannej realizacji kolejnych etapów. Podstawą jest przeprowadzenie dokładnego audytu SEO. Analiza witryny powinna obejmować weryfikację zgodności poszczególnych elementów z czynnikami rankingowymi, które wpływają na pozycję serwisu w wyszukiwarce Google. Wykonując audyt, należy zatem sprawdzić m.in. wydajność, funkcjonalność i szybkość ładowania strony, poprawność meta tagów, dostępność dla robotów wyszukiwarek, bezpieczeństwo korzystania, strukturę i objętość tekstu oraz szereg innych czynników.

Uzyskane dzięki audytowi wyniki pozwalają na optymalizację witryny, czyli wprowadzenie zmian w wyglądzie, kodzie i treściach zamieszczonych na stronie. Do ważnych działań optymalizacyjnych należą m.in.: skrócenie czasu ładowania serwisu, usunięcie błędów w kodzie, nasycenie treści odpowiednimi frazami itp.

Kolejny krok w SEO to Keywords Research, czy dobór trafnych słów kluczowych generycznych i typu long tail (długiego ogona), które są dopasowane do danej witryny, prowadzonego biznesu i celów, które chce się osiągnąć. Wybierając frazy, trzeba wziąć pod uwagę m.in. ich konkurencyjność, konwertowalność, liczbę zapytań czy też intencje internauty wpisującego dane wyrażenie do paska wyszukiwarki. Etap ten wymaga korzystania ze specjalistycznych narzędzi.

Pozycjonowanie obejmuje również profesjonalny content marketing, czyli tworzenie wartościowych i ciekawych dla użytkownika treści na stronie. W zależności od charakteru witryny mogą to być opisy kategorii i produktów, artykuły na blogu czy wpisy w aktualnościach. Bardzo ważne jest, aby wszystkie teksty były autorskie i unikalne.

Ważnym etapem pozycjonowania stron www jest linkowanie zewnętrzne obejmujące odnośniki z innych źródeł, które prowadzą do konkretnych podstron, a także wewnętrzne, tj. obejmujące linki w obrębie sklepu. Link building to trudny proces, wymagający przemyślanej strategii, wiedzy i doświadczenia, aby uzyskać pożądane rezultaty w postaci wzrostu pozycji witryny w wynikach wyszukiwania Google.

Co może dać Twojej firmie pozycjonowanie stron www?

Pozycjonowanie stron może przynieść mnóstwo korzyści Twojej firmie. Im wyżej strona znajduje się w rankingu Google, tym jest lepiej widoczna dla odbiorców, co prowadzi do wzrostu ruchu w witrynie oraz liczby konwersji. Dobra widoczność wiąże się też ze zwiększeniem rozpoznawalności Twojej marki. Wysoka pozycja strony usługi bądź produktu sprawia, że sam produkt i usługa są postrzegane przez użytkowników jako godne zaufania, a marce przypisuje się wysoką jakość oferty. Skuteczna strategia SEO pomaga też lepiej dotrzeć do potencjalnych klientów, a także sprzyja kreowaniu pozytywnego wizerunku marki.

Chcesz efektów pozycjonowania? Zaufaj specjalistom

Pozycjonowanie stron www to skomplikowany proces, wymagający dużego doświadczenia i bogatej, stale aktualizowanej wiedzy. Jeśli chcesz zatem mieć pewność, że pozycjonowanie Twojej witryny zostanie przeprowadzone w profesjonalny i skuteczny sposób, zaufaj specjalistom z profesjonalnej firmy SEO. Agencja Artefakt z Wrocławia od wielu lat z sukcesem pomaga klientom z różnych branż w zdobywaniu najwyższych pozycji w rankingu Google, a tym samym zwiększaniu ich dochodów. Sprawdź ofertę SEO i przekonaj się, jakie efekty może zapewnić Twojej firmie profesjonalne pozycjonowanie. Więcej informacji o pozycjonowaniu , znajdą Państwa pod adresem   https://www.artefakt.pl/pozycjonowanie-stron.

Artykuł zewnętrzny, tekst partnera