W sytuacji gdy widzimy osłabienie polskiej złotówki, kurs euro idzie w górę. W szczególności notowania pokazują piki w sytuacjach niepewności na rynkach i przy wydarzeniach politycznych, które mogą mieć wpływ na gospodarkę. Wysoka cena euro wyrażona w złotówkach jest korzystna dla eksporterów, natomiast dla importerów wręcz przeciwnie. Ci pierwsi otrzymując zapłatę w eurowalucie, są w stanie więcej zarobić, natomiast druga grupa musi zapłacić wyższą cenę za walutę, aby zapłacić za towar. Gdzie można znaleźć najkorzystniejszą cenę euro, aby wymieniać walutę po atrakcyjnym kursie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej. 

Jakie mamy opcje wymiany euro?

Niezależnie, czy chcemy kupić, czy sprzedać euro, kluczem korzystnej transakcji jest atrakcyjny kurs i jak najmniej opłat dodatkowych. Kiedyś środki wymieniało się w kantorach stacjonarnych, jednak aktualnie, to rozwiązanie najmniej wygodne. Musimy wypłacić gotówkę, udać się do placówki, a następnie wymienione banknoty wpłacić na konto walutowe. Zajmie to dużo czasu, a na dodatek podróżowanie z dużą ilością pieniędzy może być niebezpieczne. Drugą możliwością jest bank, który umożliwia wymianę euro online. Przed transakcją warto porównać kursy oraz sprawdzić, czy wymiana nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeżeli będziemy chcieli wykonać przelew zagraniczny, wówczas również warto sprawdzić opłaty i porównać kwoty z innymi ofertami na rynku. Jeszcze jedną możliwością wymiany euro są kantory internetowe, które zwykle oferują korzystniejszy kurs euro niż inne instytucje. Podczas wyboru serwisu internetowego warto zweryfikować opinie oraz, czy jest to firma godna zaufania.

A może internetowa platforma wymiany walut?

Osoby, które poszukują rozwiązania oferującego szybką wymianę walut, portfel walutowy, a na dodatek przelewy zagraniczne powinny sprawdzić społecznościowe platformy walut. Taką możliwość oferuje serwis Walutomat, gdzie wymiana euro następuje między użytkownikami. Pozwala to na odnalezienie najkorzystniejszego kursu i wykonanie transakcji w dosłownie kilka minut. Dlaczego kurs euro w Walutomacie jest korzystniejszy niż w innych miejscach? Sprawdź sam i porównaj: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Użytkownicy serwisu deklarują sprzedaż danej waluty po określonym kursie, a sama platforma dopasowuje do siebie najlepsze oferty. Dodatkowo jeżeli interesuje nas konkretna cena euro, możemy skorzystać z funkcji alertu walutowego, gdzie określamy wybraną kwotę, za jaką chcemy kupić walutę. Jeżeli osiągnie ona dany poziom wówczas otrzymamy powiadomienie. 

Szybkie i korzystne przelewy w euro

Jeżeli mamy wymienioną walutę w portfelu Walutomatu możemy wykonywać przelewy zagraniczne. Warto wiedzieć, że 5 pierwszych przelewów w euro jest za darmo. Dodatkowo możemy skorzystać z oferty przelewów natychmiastowych, czyli SEPA Instant, które docierają do odbiorcy od razu po zleceniu transakcji. Jest on realizowany przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. To dobre rozwiązanie dla firm, które chcą zrealizować pilne płatności.

Artykuł sponsorowany