IV edycja konferencji Polish Businesswoman Congress odbyła się w dniach 16-17 października w Warszawie, w hotelu Gromada Lotnisko przy ul. 17 Stycznia 32. Organizatorem eventu był magazyn Businesswoman & life, zaś do udziału zaproszono wszystkie kobiety, które prowadzą działalność gospodarczą i chcą pogłębić swoją wiedzę, a także znaleźć inspiracje do dalszego działania.

Kongres rozpoczął się od niezwykłego koncertu skrzypcowego w wykonaniu Magdaleny Szymańskiej, po nim zaś prezydent Warszawy, pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, oficjalnie otworzyła imprezę. Razem z nią gości witała pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik, wójt gminy Lesznowola

Motywem przewodnim imprezy było hasło Transformacja, nowe podejście do biznesu i to do niego nawiązywała tematyka wygłaszanych wykładów. Było to widoczne już podczas pierwszej  dyskusji panelowej. Nosiła ona tytuł Z pasji do sukcesu, a brali w niej udział zaproszeni goście: Kalina Ben Sira, Małgorzata Bieniaszewska, Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Magdalena Manuela Radke, Hanna Gronkiewicz-Waltz, a także Grażyna Wolszczak.

Kolejne punkty programu były dla zaproszonych prawdziwym zastrzykiem energii i motywacji - Iwona Sokołowska, trener biznesu, terapeuta energetyczny przy użyciu metody EFT i coach, wygłosiła prelekcję pod tytułem Być idealną. EFT jako metoda dojścia do źródła, zaś Magdalena Nowakowska z firmy Business Tools Project - Era przywództwa kobiet. Następnie odbył się pokaz marki odzieżowej SUSSURO i obuwia PRIMAMODA.

Mottem kolejnego wystąpienia była myśl Walta Disneya - Jeśli możesz o tym marzyć, to możesz to mieć. Rozwinęła ją i wyjaśniła Kamila Kubiak.

Miłym przerywnikiem był poruszający koncert Magdaleny Szymańskiej i przerwa kawowa, na której goście mogli odpocząć i wymienić się przemyśleniami i wrażeniami.

Po przerwie na scenie zagościła Ewa Foley, która ciekawie, inteligentnie i z poczuciem humoru mówiła o tym, że w życiu Najpierw rzeczy najważniejsze… Kolejną prelegentką była Joanna Rzeźniczak, czyli Wiceprezes Zarządu Business Support Solution SA, która poprowadziła interesujący panel Work life balance - deleguj skutecznie w życiu i biznesie.

Jako następni wystąpili Zofia Bydałek (Yasumi), Agnieszka Słowik (Rynek Franczyzy.pl), a także Jerzy Jurecki (TianDe), którzy dzielili się swoim doświadczeniem w dziedzinie samodzielnego prowadzenia biznesu w panelu Franczyza - pomysłem na biznes. Goście mogli też obejrzeć pokaz jesiennej kolekcji bielizny marki Alles.

Pomysły na własny biznes to również temat, jaki został poruszony na konferencji - przedostatnim punktem programu był panel o tytule Podczas niego swoimi przemyśleniami dzielili się  Następnie uczestnicy mogli

Jako ostatni wystąpił Jacek Walkiewicz, a jego prelekcja jak zwykle była popisem klasy, elokwencji i wiedzy.

Dodatkową atrakcją był konkurs, w którym nagrody ufundowali partnerzy kongresu i wysłuchać niezwykłego występu Justyny Gugały.

Kolejny dzień kongresu otworzyła projekcja filmu podsumowujący pierwszy, niezwykle inspirujący dzień Polish Businesswoman Congress. Po niej jeszcze raz wystąpiła z koncertem Magdalena Szymańska.

Pierwszy dzień drugiego dnia imprezy rozpoczął się od ciekawego panelu na temat pasji w pracy i kreowaniu własnego wizerunku. Wzięły w nim udział Monika Zamachowska, Edyta Gorzoń, Marta Komar, Dorota Goldpoint, Agata Wendzonka, Agnieszka Popielewicz oraz Dr Izabela Lenartowicz.

Jako kolejna wystąpiła Anna Kopciowska - coach, trener rozwoju osobistego, założycielka pierwszej w Polsce Praktycznej Szkoły dla Trenerów Rozwoju Osobistego - z prelekcją pod tytułem Wyzwania ery zmian – transformacja własnej osoby kluczem do transformacji biznesu. Duże emocje wywołał też power speach Andrzeja Gondka, Sukces napędzany marzeniami.

Różne aspekty prowadzenia przedsiębiorstwa, między innymi problematykę pozyskiwania dotacji z Unii Europejskiej, przedstawiła  Aleksandra Olszówka z firmy STARTLIT, zaś Eliza Dołżańska-Pietrzyk, przedstawicielka firmy SentiNode przedstawiała sposoby na to, jak podtrzymywać więź z klientem.

Piotr Surmacki, prezes FACHOWCY.PL wystąpił jako następny z prelekcją O obecności firmy w Internecie – czyli jak można pozyskiwać zlecenia dla firmy z Internetu, po nim zaś przemawiała ambasadorka Estell - Paulina Smaszcz-Kurzajewska z energetycznym wykładem NIGDY NIE MASZ DRUGIEJ SZANSY NA PIERWSZE WRAŻENIE.

O wadze marki osobistej opowiedziała Magdalena Manuela Radke z 4 Brands w swoim wykładzie Marka osobista i kobieca moc. Jak nie zagubić siebie, kreując „JA”?. Po niej wystąpił Krzysztof Bartosiak, założyciel marki kosmetycznej nanoBeauty.

Jako następna wystąpiła energiczna i nieco kontrowersyjna Karo Akabal. Wygłosiła ona ciekawą i mowę na temat Sex & Money, czyli jak stale czuć pożądanie do własnego biznesu. Nieco inne tematy poruszył Mateusz Grzesiak, który wygłosił niezwykły power speach.

Organizatorzy przeprowadzili także konkurs na najładniejsze stoisko wystawiennicze.

III Miejsce zajął SALON OPTYCZNY TRZASKA, II Miejsce wywalczyli KUVIKS i MAZDA BOŁTOWICZ, natomiastI nagrodę wygrała marka DOROTA GOLDPOINT.

Kongres zakończył koncert Lidii Kopani i degustacja tortu i wina, którym zostały uczczone 5. urodziny wydawnictwa Businesswoman & life, a także pokaz marki Dorota Goldpoint z udziałem MISS POLSKI 2014 Ewy Mielnickiej przy akompaniamencie muzyki na żywo - zespołu SVRD.

IV edycję Polish Businesswoman Congress poprowadziła Adela Warać.

Działaniami koordynującymi przygotowanie Kongresu zajmowały się Elżbieta Jeznach, Monika Nogalska, Diana Siemieniec, Wioletta Nadolska oraz Kinga Kozłowska.