Według danych z raportu Zakupy świąteczne 2021 firmy doradczej Deloitte statystyczna polska rodzina wydała średnio na zeszłoroczne Święta Bożego Narodzenia 2129 zł. To o ok. 200 zł więcej niż w roku 2020, co jest związane ze wzrostem cen towarów.(1) W tym roku jeszcze wyższe koszty utrzymania, szalejąca inflacja i podwyżki sklepowe zmuszają do oszczędności. Część osób zamierza podratować swój budżet i znaleźć dodatkowe zajęcie zarobkowe. Gdzie szukać pracy przed świętami?

Skąd wziąć pieniądze na święta?

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, jak potwierdził Główny Urząd Statystyczny, w październiku przekroczył 17,9% - jest to najwyższy wynik od 25 lat. Za żywność i napoje trzeba zapłacić więcej o niemal 22% niż rok wcześniej, nośniki energii wzrosły prawie o 42% a paliwo 19,5% (2). Zorganizowanie świąt na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych może okazać się trudne dla osób, które nie mają sporych oszczędności.

Okres przedświąteczny jest dobrym czasem na szukanie dodatkowego źródła pieniędzy. Wielu przedsiębiorców w tym czasie zgłasza zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Zajęcie oferują m.in. firmy gastronomiczne i cateringowe, które przygotowują potrawy na zamówienie czy też organizują firmowe spotkania wigilijne. Potrzebni są animatorzy, hostessy, promotorzy do obsługi świątecznych eventów (https://workinn.app/event-manager-czyli-organizator-imprez/). Jest to czas, kiedy wielu Polaków wyjeżdża, dlatego branża turystyczna także jest otwarta na osoby poszukujące zajęcia sezonowego. Część pracowników może chcieć wziąć w tym okresie wolne, dlatego jest to również szansa, by złapać pracę na zastępstwo.

Gdzie szukać dodatkowej pracy?

Poszukiwanie pracy bywa czasochłonne. Brak konkretnie sprecyzowanych ofert utrudnia znalezienie odpowiedniego zajęcia. W odpowiedni na problemy rynku pracy powstała aplikacja Workinn.app, która jest wygodnym systemem łączącym potencjalnych pracowników ze zleceniodawcami. Platforma przeznaczona jest dla osób mających doświadczenie w sektorze HoReCa i MICE, czyli wszystkich, którzy w swoim życiu zawodowym mieli okazje pracować, odbywać staże lub praktyki w obiektach gastronomicznych i noclegowych, lub przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń, konferencji, targów.  Kandydaci rejestrują się w systemie, tworząc profil, określają swoje umiejętności i kwalifikacje oraz grafik godzin i dni, w których gotowi są do pracy. Przedsiębiorcy dodają oferty, w których jasno zaznaczona jest stawka, zakres obowiązków i wymagania względem pracownika. W szybkim czasie można znaleźć odpowiednie zajęcie dla siebie. Proces ten jest bezpieczny, transparentny, bez ryzyka zatrudnienia w szarej strefie i problemów z wypłaceniem wynagrodzenia. W platformie zarejestrowani są rzetelni pracodawcy, zweryfikowani i wypłacalni. Współpraca przebiega na klarownych zasadach. Aplikacja Workinn.app umożliwia sprawną komunikację i uproszczony obieg dokumentacji. Skorzystanie z niej jest doskonałą formą podratowania budżetu przed świętami, jak i w każdym dowolnym terminie, gdy ma się wolny czas i chęci do pracy.

(1) https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/consumer-business/articles/zakupy-swiateczne-2021.html

(2) https://www.money.pl/gospodarka/inflacja-w-polsce-pazdziernik-2022-r-dane-gus-6828865608845856a.htm

Artykuł sponsorowany