System sprzedaży dla gastronomii odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu biznesu gastronomicznego. Pozwala zwiększać zyski, poszerzać grono klientów oraz usprawnia działalność lokalu. Czym się kierować przy wyborze takiego rozwiązania ? Jakie pełni funkcje? Sprawdź!

Sprzedaż i obsługa zamówień we własnym zakresie – jak to działa?

System pozwalający na dokonywanie sprzedaży i kompleksową obsługę zamówień w gastronomii składa się  m.in. z oprogramowania komputerowego. Z dobrodziejstw takiego narzędzia mogą korzystać nie tylko restauracje, obsługujące dużą liczbę gości. System online świetnie sprawdzi się również w małej gastronomii np. w kawiarniach lub pizzeriach.

Restaumatic oferuje nowoczesny system sprzedaży online dla lokali gastronomicznych. Co w chodzi w jego zakres?

  • profesjonalna strona WWW – restaurator otrzymuje nowoczesną stronę internetową dla lokalu z systemem do kompleksowej obsługi zamówień;
  • możliwość integracji już istniejącej witryny www lokalu z systemem sprzedaży online;
  • aplikacja mobilna (dostosowana do Android i iOS) – dzięki niej klienci mogą (w prosty i szybki sposób) dokonywać zamówień;
  • integracje z POSami;
  • zautomatyzowane narzędzia marketingowe (np. moduł SMS, poprzez który lokal zachęca klientów do ponownego złożenia zamówienia).

Jakie korzyści daje system sprzedaży online dla gastronomii?

Elektroniczna ewidencja sprzedaży w lokalu wpływa na polepszenie całego procesu sprzedażowego. Usprawnia też pracę właścicieli i pracowników lokalu. Stanowi rozwiązanie korzystne również dla gości, których zamówienia są dzięki niej sprawnie realizowane. 

Jakie są zalety takiego systemu? Oto niektóre z nich:

  • pełna kontrola nad zamówieniami – zarządzanie zamówieniem na każdym jego etapie (od przyjęcia, realizację po finalizację);
  • skuteczna organizacja pracy pracowników – dzięki zgromadzeniu istotnych danych w jednym miejscu możliwa jest redukcja błędów w wymianie informacji np. pomiędzy managerem, pracownikami;
  • zwiększanie wysokości rachunku – dzięki ewidencji zamówień kelner może zaoferować gościom dodatkowe pozycje w menu.

Program do sprzedaży dla restauracji – co jest ważne?

Program musi pochodzić od sprawdzonego i rzetelnego dostawcy. Ponadto użytkownik powinien otrzymać pełne oraz profesjonalne wsparcie w zakresie jego obsługi, wdrożenia i funkcjonalności.

Trzeba pamiętać, że skuteczna, wygodna obsługa sprzedaży i zamówień wpływa na rozwój umacnianie pozycji lokalu na rynku oraz w świadomości klientów. Stanowi jeden z najważniejszych elementów działania restauracji, a także jego pracowników. Wybór takiego systemu dla Twojej restauracji może być trudnym zadaniem, jednak warto zdecydować się na taki, który w pełni pokryje jej potrzeby.

Artykuł sponsorowany