Brak wyników wyszukiwania.
Tytuł

Umowa o pracę na okres próbny - wzór z omówieniem

Z jakich elementów powinna składać się umowa o pracę na okres próbny? Na jaki okres może być zawarta? Kto i kiedy może ją rozwiązać? Dowiedz się czytając nasz artykuł oraz pobierz darmowy wzór umowy o pracę na okres próbny w formacie PDF lub DOCX!
Czytaj więcej

Wypowiedzenie umowy zlecenia - wzór z omówieniem

Umowa zlecenie cieszy się największą popularnością wśród studentów, ponieważ nie wiąże się z opłacaniem składek ZUS. Dowiedz się, jak poprawnie skonstruować wypowiedzenie umowy zlecenia i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!
Czytaj więcej

Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich

Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich to powszechnie używany w obrocie gospodarczym kontrakt między podmiotami. Zlecający może od niej odstąpić w każdej chwili. Dowiedz się, jak ją sporządzić i pobierz za darmo jej wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa powierzenia samochodu służbowego - wzór z omówieniem

W przypadku powierzenia samochodu pracownikom, pracodawcy powinni rozważyć podpisanie odpowiednich dokumentów. Dowiedz się, jak powinna wyglądać umowa powierzenia samochodu służbowego i pobierz jej darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa komisu - wzór z omówieniem

Umowa komisu i umowa sprzedaży mogą wydawać się podobne, istnieje jednak wiele różnic między nimi, przede wszystkim sposób zbycia rzeczy. Dowiedz się, jak poprawnie sporządzić umowę komisu i pobierz za darmo wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa darowizny samochodu - wzór z omówieniem

Jak większość czynności prawnych, darowizna samochodu powinna być udokumentowana odpowiednią umową. Dowiedz się, jak powinna wyglądać umowa darowizny samochodu i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Rachunek do umowy o dzieło - wzór z omówieniem

Czy wiesz, że umowa o dzieło zostaje uznana za zakończoną, w momencie, gdy wykonawca dzieła wystawia rachunek? Sprawdź, jak poprawnie sporządzić rachunek do umowy o dzieło oraz pobierz darmowy wzór w formacie PDF oraz DOC!
Czytaj więcej

Umowa o pracę - wzór z szerokim omówieniem

Umowa o pracę stanowi podstawowy dokument, który potwierdza nawiązanie stosunku pracy. Zobacz co powinna zawierać umowa o pracę oraz poznaj rodzaje umów o pracę. W artykule udostępniamy do pobrania darmowy wzór umowy o pracę w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Rachunek do umowy zlecenia - wzór z omówieniem

Rachunek do umowy zlecenia - najnowsze i najciekawsze informacje. Wiadomości, porady i podstawowe elementy dla wystawiającego rachunek do umowy zlecenia. Tutaj poznasz swoje obowiązki. Pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa pożyczki - wzór z omówieniem

Umowa pożyczki należy do kategorii umów konsensualnych. Oznacza to, że aby ją skutecznie zawrzeć, potrzebne jest jedynie zgodne oświadczenie stron. Dowiedz się więcej, czytając artykuł i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!
Czytaj więcej

Umowa najmu lokalu mieszkalnego - wzór z omówieniem

Umowa najmu lokalu regulowana jest przez prawo cywilne. Podpisując ją, wynajmujący zobowiązuje się oddać go najmu do użytkowania najemcy w zamian za czynsz. Dowiedz się, jak skonstruować umowę najmu lokalu i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Aneks do umowy - wzór z omówieniem

Umowy zawierane w obrocie gospodarczym często wymagają wprowadzenia drobnych zmian. Tych zmian można dokonać właśnie za pomocą aneksów. Dowiedz się, jak stworzyć aneks do umowy i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa o współpracy - wzór ze szczegółowym omówieniem

W obrocie gospodarczym często jest zawierana umowa o współpracy handlowej. Jest ona korzystniejsza, jeśli zawarli ją przedsiębiorcy, a nie osoby prywatne. Dowiedz się, jak skonstruować umowę o współpracy i pobierz darmowe wzory w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa o dzieło - wzór z szerokim omówieniem

Umowa o dzieło jest bardzo często spotykana w obrocie gospodarczym. Regulowana przepisami Kodeksu cywilnego może stanowić jedną z form zatrudnienia. Dowiedz się, jak poprawnie sporządzić umowę o dzieło i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa barteru - darmowy wzór z omówieniem

Barter zaliczany jest do transakcji bezgotówkowych. Polega na wzajemnej wymianie towarów albo usług o jak najbardziej zbliżonej wartości. Dowiedz się, jak powinna wyglądać umowa barteru i pobierz jej darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa sprzedaży samochodu - wzór z omówieniem

Kupno auta to dla wielu ludzi duży wydatek. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź co dokładnie powinna zawierać umowa sprzedaży samochodu. Przeczytaj nasz artykuł i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa dostawy - wzór z dokładnym omówieniem

Relacja dostawy wydaje się prosta - dostawca zobowiązuje się do wykonania i dostarczenia określonych rzeczy, a odbiorca ma je odebrać i za nie zapłacić . Dowiedz się, co powinna zawierać umowa dostawy i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa spółki jawnej - wzór z omówieniem

Umowa spółki jawnej cechuje się bardzo rygorystycznymi warunkami, między innymi powinna zostać sporządzona na piśmie. Na czym dokładnie polega umowa spółki jawnej? Dowiedz się czytając nasz artykuł oraz pobierz jej darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!
Czytaj więcej

Kontrakt menadżerski - wzór z omówieniem

Kontrakt menadżerski nie jest uregulowany w przepisach, dlatego elementy, które powinien zawierać nie są jednoznaczne. Wyróżnia się jednak podstawy, które, jak w każdej umowie, muszą się w nim znaleźć. Sprawdź, jakie i pobierz wzór w formacie pdf i docx!
Czytaj więcej

Formularz SD-Z2 - wzór z szerokim omówieniem

Otrzymanie darowizny od osoby zaliczanej do I grupy podatkowej w pewnych okolicznościach zwolnione jest z podatku od spadków i darowizn. Sprawdź, kiedy i gdzie trzeba złożyć formularz SD-Z2. Dowiedz się więcej na ten temat, czytając nasz artykuł!
Czytaj więcej

Umowa użyczenia lokalu - wzór z omówieniem

Chcesz bezpłatnie użytkować lokal przez pewien czas? Umowa użyczenia lokalu umożliwia daje taką możliwość, w odróżnieniu od najmu. Dowiedz się, jakie elementy powinien zawierać taki dokument. Pobierz bezpłatny wzór wraz z omówieniem w formacie DOC i PDF.
Czytaj więcej

Umowa darowizny - darmowy wzór z omówieniem

Umowa darowizny spisywana jest, gdy zamierzamy przekazać nieodpłatnie jakiś składnik majątku lub sumę drugiej osobie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo sporządzić umowę darowizny i pobierz jej wzór w formacie PDF lub DOC za darmo!
Czytaj więcej

Umowa sponsoringu - wzór z omówieniem

Sponsoring jest formą współpracy, która przysparza obu stronom korzyści. Najczęściej kojarzona jest z różnego rodzaju imprezami sportowymi. Sprawdź, na czym polega umowa sponsoringu i pobierz bezpłatnie nasz wzór z umówieniem w formacie pdf bądź docx.
Czytaj więcej

Umowa przystąpienia do długu - wzór z omówieniem

Kodeks cywilny umożliwia przystąpienie do długu osobom trzecim. Jest to możliwe wyłącznie na gruncie cywilnoprawnym. Sprawdź, jak poprawnie powinna zostać sporządzona umowa przystąpienia do długu. Pobierz bezpłatny wzór z omówieniem w formacie pdf i docx!
Czytaj więcej

Umowa o wolontariat - wzór z omówieniem

Myślisz o rozpoczęciu bezpłatnej pracy na rzecz innych? Wiesz co powinna zawierać umowa o wolontariat, jeśli ten będzie trwał dłużej niż 30 dni? Pobierz bezpłatnie wzór umowy w formacie docx bądź pdf i zobacz, o czym należy wiedzieć przed jej podpisaniem!
Czytaj więcej

Wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron - wzór z omówieniem

Wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron może być zainicjowane zarówno przez pracodawce, jak i pracownika. Na mocy porozumienia stron można rozwiązać każdą umowę, gdy obie strony wyrażają na to zgodę. Pobierz wzór z omówieniem!
Czytaj więcej

Umowa sublicencyjna o stosowanie wynalazku - wzór z omówieniem

Dowiedź się, jak prawidłowo sporządzić i jakie elementy powinna zawierać umowa sublicencyjna o stosowanie wynalazku (wzoru użytkowego). Skorzystaj z darmowego wzoru i pobierz go w dwóch formatach PDF lub DOCX!
Czytaj więcej

Umowa spółki partnerskiej - wzór z omówieniem

Umowa spółki partnerskiej tworzona jest przez jej wspólników. Odpowiednia forma umowy jest ważna. Sprawdź, jak powinna wyglądać umowa spółki partnerskiej oraz co należy w niej zawrzeć. Pobierz też jej darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!
Czytaj więcej

Umowa użyczenia samochodu - wzór z omówieniem

Umowa użyczenia samochodu dotyczy zdarzenia, kiedy to użyczający zezwala na bezpłatne używanie samochodu przez biorącego w używanie. Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać umowa użyczenia samochodu oraz pobierz jej darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!
Czytaj więcej

Wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia - wzór z omówieniem

Wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia wiąże się z bezzwłocznym ustaniem stosunku pracy. Sprawdź, co powinno zawierać wypowiedzenie umowy o pracę w trybie natychmiastowym oraz pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!
Czytaj więcej

Umowa przedwstępna sprzedaży - wzór z omówieniem

Umowa przedwstępna sprzedaży jest pewnego rodzaju zobowiązaniem kontrahentów do podpisania w wyznaczonym terminie kolejnej umowy - przyrzeczonej. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa konsorcjum - wzór z omówieniem

Treść umowy konsorcjum wyznaczają zasady swobodnego kształtowania umów, dlatego należą do grupy umów nienazwanych. Dowiedz się, jak poprawnie powinna wyglądać umowa konsorcjum i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa spółki z o.o. - wzór z omówieniem

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to specyficzna forma prowadzenia działalności gospodarczej. Dowiedz się, jak poprawnie skonstruować umowę spółki z o.o. i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa spółki cywilnej - wzór z omówieniem

Umowa spółki cywilnej musi spełnić szereg warunków, by móc zgodnie z prawem regulować stosunki między wspólnikami. Dowiedz się, jak poprawnie skonstruować umowę spółki cywilnej i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa najmu samochodu -wzór z omówieniem

Najem to jeden z najpopularniejszych sposobów odpłatnego korzystania z samochodu. Podczas jego wynajmu niezbędna jest umowa najmu samochodu. Dowiedz się, jak ją poprawnie skonstruować i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa o przejęcie długu - wzór z omówieniem

Zgodnie przepisami kodeksu cywilnego przejęcie długu polega na wstąpieniu przez osobę trzecią na podstawie sporządzonej umowy w miejsce dłużnika. Dowiedz się, jak powinna wyglądać umowa o przejęcie długu i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa najmu - wzór z omówieniem

Umowa najmu to jedna z najczęściej zawieranych umów. Ze względu jednak na spore ryzyko obu stron warto spisać dokładną umowę, regulującą ten stosunek gospodarczy. Dowiedz się, jak skonstruować umowę najmu i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa zlecenie - wzór z omówieniem

Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna, stosowana bardzo często przez pracodawców z celu zatrudnienia pracowników. Dowiedz się, jak poprawnie skonstruować umowę zlecenie i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa użyczenia - wzór z omówieniem

Umowa użyczenia jest zezwolenie użyczającego na używanie danej rzeczy przez biorącego. W przeciwieństwie od umowy najmu ma ona charakter bezpłatny. Dowiedz się, jak sporządzić umowę użyczenia i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa cesji wierzytelności - wzór z omówieniem

Umowa cesji wierzytelności to umowa zawierana przez wierzyciela (cedenta) z osobą trzecią (cesjonariuszem). Na mocy umowy cesjonariusz nabywa wierzytelność cedenta. Dowiedz się, jak sporządzić umowę cesji i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej

Umowa sprzedaży - wzór z omówieniem

Umowa sprzedaży jest jedną z najczęściej zawieranych w obrocie gospodarczym umów. Chcesz wiedzieć, jak ją prawidłowo skonstruować? Przeczytaj, jakie elementy powinna zawierać i pobierz za darmo wzór w formacie PDF lub DOC!
Czytaj więcej