Napisanie tekstu zgodnego z wymaganiami wyszukiwarki Google oraz przyjaznego dla czytelników, stanowi absolutną podstawę tworzenia contentu, gotowego do aktywnego sprzedawania produktów bądź usług. Chcesz wprowadzić taki efekt na swojej firmowej stronie internetowej? Nic prostszego. Wystarczy, że zapoznasz się z podstawowymi aspektami. Przedstawiamy kulisy pisania artykułów internetowych, doskonałych niemalże pod każdym priorytetowym względem. Zapraszamy!

Sztuka tworzenia oryginalnych i skutecznych artykułów. Poznaj tajniki content marketingu

Prawdopodobnie wiesz już o tym, że dobry pod względem SEO artykuł musi zostać wzbogacony o wcześniej wyselekcjonowane frazy kluczowe. Ile dokładnie powinno być ich w tekście? Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująca. Nienaturalne przesycenie treści takimi słowami z pewnością nie będzie pozytywnie rozpatrzone przez algorytm Google, nie wspominając nawet o czytelnikach, czyli Twoich potencjalnych Klientach. Warto przy nich zostać na dłużą chwilę, ponieważ to właśnie taka grupa ludzi, a nie Googlebot, podejmuje kluczowe decyzje. Zbudowanie artykułu atrakcyjnego dla potencjalnego Klienta wymaga również stosowania nagłówków czy przerywników w blokach tekstowych. Nie unikaj także zdjęć, plików wideo czy animacji. Wzbogacą one każdy artykuł!

Content marketing - jak go wykorzystać w biznesie i sprzedawać więcej?

"Bez dobrze napisanego contentu możesz zapomnieć o wielu profitach, jakie wiążą się z obecnością Twojego przedsiębiorstwa na kluczowych pozycjach zestawienia Google. Dzisiaj algorytm bierze pod uwagę nie tylko podstawowe aspekty SEO, ale również tworzenie treści przyjaznej dla każdego czytelnika – potencjalnego Klienta. Chcesz zacząć sprzedawać poprzez content zewnętrzny i content wewnętrzny? Zwracaj uwagę na oryginalność wpisów, poprawną budowę, odpowiednie nasycanie frazami kluczowymi czy chociażby na zgodność tematyki z oferowanym asortymentem.”

Źródło: https://afterweb.pl/ 

Idealna długość tekstu marketingowego nie istnieje. Dlaczego? Przekonaj się o tym sam!

Udostępniane przez Google wytyczne algorytmowe czy chociażby podstawowe aspekty UX nie wspominają o tym, ile znaków ze spacjami powinien posiadać dobrze napisany artykuł. Długości tekstów content marketingowych uzależnione są od naprawdę wielu czynników. Za absolutny must have należy w tym przypadku uznać kwestię odpowiedniego wyczerpania tematu. Tworząc wpis z dowolnym motywem nie możesz skrócić go w połowie. Zwłaszcza, że to doskonała okazja na to, żeby zaprezentować się w oczach potencjalnego Klienta jako niekwestionowany ekspert – lider branży. Z drugiej strony artykuł nie powinien być sztucznie wydłużany. Popularne w pracy content marketerów „lanie wody” zostaje błyskawicznie rozpoznane przez czytelnika, u którego stracisz wiarygodność. Przesadnie długi tekst może powodować również efekt znudzenia, a to jeden z wielu czynników, powodujących natychmiastowe opuszczenie strony internetowej. Tego musisz unikać!

Artykuł partnera, tekst zewnętrzny