Rejestracja na kolejną edycję Pozitive Technologies trwa! Wydarzenie dla specjalistów z branży IT odbędzie się 18 listopada. Liczba bezpłatnych biletów jest ograniczona. Konferencja od 3 lat powstaje z inicjatywy Miasta Poznania we współpracy z poznańskimi partnerami.

Na stronie pozitive.tech dostępna jest rejestracja na konferencję Pozitive Technologies 2021! Tegoroczna edycja podąża z duchem technologicznych nowości i porusza wszystkie najważniejsze, a także najbardziej aktualne tematy z branży IT. Organizowana jest w partnerstwie z firmami technologicznymi z Poznania. Celem wydarzenia jest zebranie w jednym miejscu ogólnopolskich społeczności IT i lokalnych środowisk związanych z nową technologią.

Organizatorzy zaprosili do współpracy najlepszych ekspertów, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą, a także doświadczeniem zawodowym. Dzięki nowoczesnej platformie eventowej, wydarzenie zostanie przeprowadzone w formule online, a uczestnicy z całej Polski będą mogli wziąć w nim udział. Warto zarejestrować się już teraz, ponieważ liczba bezpłatnych biletów na konferencję jest ograniczona.

18 listopada cała uwaga sektora IT i nowych technologii zostanie skupiona na jednodniowym branżowym wydarzeniu. W programie konferencji zostało zaplanowanych 5 ścieżek tematycznych, takich jak:

  • Big Data,
  • Business,
  • DevOps,
  • Mobile,
  • Security.

Na scenie wystąpi niespełna 60 prelegentów, którzy przedstawią 50 prezentacji i wystąpią w 2 debatach.

– Zeszłoroczna edycja bardzo pozytywnie nas zaskoczyła, a zainteresowanie wydarzeniem przerosło nasze oczekiwania. Cieszymy się, że Poznań przyciąga społeczności ekspertów z całej Polski, którzy związani są z branżą IT. Uczestnicy docenili merytoryczny charakter konferencji, dobór tematów i wysoki poziom prelekcji. Liczymy na to, że również w tym roku specjaliści sektora technologicznego licznie zgromadzą się na platformie eventowej, uczestnicząc w naszej konferencjimówi Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora w Biurze Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

Z najnowszego raportu przygotowanego przez Miasto Poznań i ManpowerGroup „Potencjał inwestycyjny sektora IT w Poznaniu 2021” wynika, że w stolicy Wielkopolski istnieje ogromny technologiczny potencjał. Wiele poznańskich firm z sukcesem realizuje międzynarodowe projekty z sektora IT i nowych technologii. Wspomniany raport wskazuje, że w Poznaniu liczba studentów w sektorze IT wynosi obecnie 6000. Według danych GUS, na terenie Wielkopolski można znaleźć niemal 9000 firm z ogólnie pojętego sektora ICT, w tym także przedsiębiorstwa z usługami informatycznymi. Wszystko wskazuje na to, że rozwój ten nie będzie spowalniał. Wręcz przeciwnie – eksperci sugerują, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie oraz ich usługi nieustannie wzrasta, zarówno w Polsce, jak i całej Europie.

Głównym organizatorem Pozitive Technologies 2021 jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów. Partnerem strategicznym jest sieć sklepów Żabka. Partnerami są także m.in. Capgemini, SONALAKE, Summ-IT, Fandom, GFT, EGNYTE, Merixstudio oraz Sollers Consulting.

Rejestracja na konferencję dostępna jest pod adresem https://pozitive.tech/.