Każdy chce wypromować swoją markę, a żeby to zrealizować  trzeba wybrać jak najlepszą formę promocji. Jednak warunek jest jeden - wszystko musi być dopasowane do profilu firmy a wszelkie działania promocyjne odniosą sukces tylko wtedy, gdy odpowiednio się je zaplanuje. Copywriting i content marketing - czy muszą działać wspólnie?

 

Copywriting

To po prostu tworzenie treści np. konstruowanie oferty, komunikatów na reklamy displayowe czy treści video. Są to wszystkie komunikaty, które wysyła marka do swojego odbiorcy. Copywriter musi tworzyć treści, które odpowiadają na pytania oraz potrzeby odbiorców. Cel jest jeden - zaciekawić odbiorcę, a przede wszystkim zwrócić jego uwagę w natłoku informacji, które codziennie otrzymuje. Trudne zadanie, ale możliwe.

Content marketing

Powszechnie znany i w każdym roku uznawany za wiodący trend. Zatem czy jest to dalej jedna z opcji czy przymus? Już większość firm zorientowała się, że content marketing (ale dobry content) to jedna z najlepszych form promocji marki. Najkrócej i najprościej ujmując, content marketing to marketing treści. To strategia, która polega na dostarczaniu WARTOŚCIOWYCH treści, pożądanych przez ściśle sprecyzowanych ich odbiorców. Mogą to być różnego rodzaju treści, dostarczane w różnych formach: raporty, e-booki, materiały video czy grafiki z ciekawymi cytatami. Ważne jest, aby angażowały odbiorców.

Copywriting i content marketing - czy muszą współpracować?

Od współpracy Copywritera i Content Marketera zależne są efekty prowadzonych działań. Content Marketer planuje strategię komunikacyjną, nadzoruje jej wdrażanie oraz stara się dotrzeć do zewnętrznych wydawców, czyli nadzoruje element promocji stworzonego contentu. Z drugiej strony to Copywriter musi najpierw zrozumieć pomysły, całą koncepcję CM-a, żeby dopasować tworzone treści i materiały promocyjne do jego oczekiwań. Ich praca jest ze sobą powiązana, dlatego synergia na tym polu jest niezbędna do otrzymania zadowalających rezultatów promocji.