Strony internetowe pomagają firmom w docieraniu do potencjalnych klientów oraz reklamowaniu swoich produktów lub usług. Prawidłowo zaprojektowany serwis może być świetną wizytówką działalności i pomóc w budowaniu jej dobrego wizerunku. Stworzenie strony internetowej, jak każda inwestycja, niesie za sobą koszty. Jakie opłaty musi ponieść przedsiębiorca? Z czym są one związane?

Jak prowadzić firmową stronę internetową?

Zakładając stronę internetową, musisz zdawać sobie sprawę, że jest to inwestycja długoterminowa – promowanie firmy za pomocą portalu nie kończy się bowiem na utworzeniu adresu strony, ale wymaga hostingu, ciągłego pozycjonowania oraz dopasowywania do potrzeb odbiorców.

Koszty związane z prowadzeniem strony internetowej

W pierwszej kolejności należy nabyć i zarejestrować domenę, czyli nazwę, pod którą firma będzie funkcjonowała w internecie – najlepiej jeśli jest to nazwa firmy, co pozwala klientom na łatwe odnajdywanie witryny w wyszukiwarce. Wydatki dotyczące utworzenia adresu strony kwalifikowane są jako pośrednie koszty działalności i rozliczane w momencie ich poniesienia. Ważny jest też hosting, czyli wykupienie miejsca w internecie, gdzie przechowywane będą informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony. Wydatki związane są także z pozycjonowaniem umożliwiającym zapewnienie stronie wysokiego miejsca w wyszukiwarce. Ponadto przedsiębiorcy korzystają z usług grafików i programistów pomagających w promowaniu oferowanych przez firmę produktów. Opłaty te uznawane są jako koszty podatkowe związane z utrzymaniem strony. Zobacz też:

przelicznik brutto na netto