Stworzenie serwisu internetowego to dopiero początek - trzeba jeszcze o niego odpowiednio dbać. Mała ilość odwiedzin nikogo nie satysfakcjonuje. Dodatkowo wszyscy chcą być coraz wyżej w wynikach wyszukiwania. Jak poprawić pozycję, a tym samym generować zwiększyć ruch na stronie WWW? Możliwości jest wiele, celem poniższej listy jest zainspirowanie osób stawiających pierwsze kroki w promocji własnych witryn.

Jak zwiększyć ruch na stronie - treść

 1. Wartościowa treśćWiele firm posiadających strony internetowe skarży się na mały ruch na stronie. Nic dziwnego, że ludzie nie wracają jeśli jedyną treścią na niej jest dział “o firmie” bądź “oferty”. Wyłącznie ciągłe oferowanie nowego “contentu” może zagwarantować płynność oraz zwiększyć ruch. Bez tego ciężko przyciągnąć nowych użytkowników, a tym samym walczyć o powrót starych.
 2. Treści dla użytkowników, nie dla reklamyChcąc przyciągnąć użytkownika i zwiększyć ruch na stronie trzeba zadbać o niego. Tworząc treści warto mieć na uwadze dobro czytelników, którzy chętniej odwiedzają miejsca, gdzie przekazywane są konkretne wartości. Gdy treść ich zaciekawi, znacznie chętniej udostępnią dany materiał i przekażą go dalej.
 3. TransparentnośćOsoby, które dzielą się swoimi osobistymi przeżyciami czy wiedzą pokazują swoją “ludzką twarz” mimo internetowego kanału komunikacji. Czytelnicy postrzegają takich autorów jako bardziej naturalnych i szczerych w tym co robią. Dzięki temu łatwiej zachęcić użytkowników do czytania oraz powracania na stronę.
 4. Chwytliwe tytułyKażdy tytuł bądź nagłówek to szansa na “kliknięcie” danego materiału. Obecnie o uwagę potencjalnego czytelnika toczą walkę blogerzy, przedsiębiorcy, właściciele portali informacyjnych. Aby zwiększyć ruch na stronie www trzeba się wyróżniać, chwytliwy tytuł jest pierwszym krokiem w stronę sukcesu.
 5. Regularność Sporym problemem, a jednocześnie wyzwaniem jest regularność. Większa część osób traktuje swoje strony nie jako biznes, ale jako pewnego rodzaju hobby. Przez to nie aktualizują informacji, nie tworzą nowych treści i wielu innych czynności, które aby zwiększyć ruch należy wykonywać regularnie. Systematyczne planowanie i publikowanie ma znaczny wpływ na stały odbiór treści.

Jak zwiększyć ruch na stronie - SEO

 1. Treść zgodna z SEOTworzenie treści na etapie przygotowywania materiału ma duże znaczenie w dobie ciągłej konkurencji o najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Pisanie zgodnie z zasadami pozycjonerskimi daje przewagę już na wstępie, a ruch pochodzący z Google to wciąż najwyższy ruch, jaki może uzyskać witryna.
 2. Dużo słów kluczowychNasycanie treści słowami kluczowymi to kolejna zasada, która pomoże zwiększyć liczbę “wejść” na stronę internetowej. Warto wybierać popularne słowa kluczowe, takie, które przynoszą ruch. Ich wykorzystanie w treści zwiększy widoczność materiału w wyszukiwarce.

Jak zwiększyć ruch na stronie - linkowanie

 1. Linkowanie do stronyKolejną ważną kwestią pozycjonowania witryn www jest linkowanie. Linkowanie do swojej strony pomaga w podniesieniu pozycji domeny, jest lepiej widoczna w wyszukiwarkach, a to się wiąże z większą szansą dotarcia do potencjalnych czytelników.
 2. Linki sponsorowaneGoogle AdWords daje możliwość korzystania z tzw. płatnego ruchu na stronie. Dzięki tej metodzie można zwiększyć ruch na witrynie nawet o kilkaset procent. Głównym zadaniem w przypadku linków sponsorowanych jest wybór fraz powiązanych tematycznie ze stroną i ułożenie ich według grup, resztę zrobi Google.

Jak zwiększyć ruch na stronie - komunikacja mailowa

 1. MailingWysyłka treści przy pomocy poczty elektronicznej, zazwyczaj ma charakter reklamowy. Jednak jego umiejętne skomponowanie daje szanse choćby na jednorazowy wzrost ruchu w obrębie witryny.
 2. NewsletterWarto zachęcać użytkowników czy klientów do zapisywania się na newsletter. Profesjonalne i umiejętne prowadzenie komunikacji elektronicznej niesie za sobą sporą szansę spersonalizowanych “wejść” na serwis.

Jak zwiększyć ruch na stronie - kanały komunikacji

 1. Treść to nie wszystkoAby zainteresować współczesnego użytkownika internetu nie można się ograniczać. Możliwości jakie daje Internet w obecnych czasach skłania autorów do podjęcia różnego typu działań aby zwiększyć ruch na stronie. Coraz częściej zwykła treść nie wystarcza, warto pomyśleć dodatkowo o innych formach przekazu informacji.
 2. Social MediaBudowanie swojej marki poprzez media społecznościowe to jedna z lepszych i najpopularniejszych metod na pozyskanie ruchu. Nie można jednak stawiać wyłącznie na Facebook’a czy Twitter’a - warto zastanowić się, które medium będzie najbardziej odpowiadało wymaganiom i tematyce branży.

Jak zwiększyć ruch na stronie - współpraca

 1. WspółpracaWspółpraca z innymi serwisami bądź blogerami, daje szanse na budowanie świadomości marki. Gościnne wpisy bądź publikacje to również szansa na zwiększony ruch w obrębie witryny. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach blogerzy to często poważne i szanowane osobistości - warto nawiązywać z nimi współpracę.

Jak zwiększyć ruch na stronie - interakcja

 1. KomentowanieWarto udzielać się w dyskusjach. Komentarze powinny być wysoce merytoryczne, by móc je podpisać imieniem, nazwiskiem i adresem swojej strony internetowej. Użytkownicy często śledzą deskuje, które toczą się pod postami czy artykułami. Chętnie też przyglądają się autorom najciekawszych komentarzy, co jednocześnie może wygenerować wzrost ruchu.
 2. ForaUdzielanie się na forach branżowych to idealne narzędzie do pozyskania ruchu. Wystarczy, że w stopce widnieje adres www lub informacje o witrynie, a z pewnością znajdzie się ktoś, kogo to zainteresuje - zechce poszerzyć wiedzę o danym zagadnieniu.

Jak zwiększyć ruch na stronie - wygląd witryny

 1. UsabillityWarto zadbać o przyjazne “usability” wewnątrz strony - jeśli ta kwestia zostanie zaniedbana może to doprowadzić do małego ruchu na stronie pomimo dobrego contentu. Nikt nie lubi się męczyć z witryną, ważna jest jej użyteczność, konstrukcja, nawigacja i funkcjonalność.

Do zwiększenia ruchu na stronie internetowej oraz poprawienia jej wyników przede wszystkim potrzeba cierpliwości. Cały ten proces trwa, wyszukiwarka potrzebuje sporo czasu by zaindeksować nową stronę, domenę oraz wszystkie treści z nią związane. Jednak czekanie z pewnością się opłaci. W międzyczasie nie warto przerywać wszystkich działań związanych z poprawianiem aktywności na stronie, trzeba je kontynuować, a rezultat z pewnością będzie zadowalający.

Zobacz też:

Rozwiązanie umowy na czas określony

kalkulator umowa o pracę