Jeśli kampania reklamowa na Facebooku ma przynieść zamierzony efekt to zdecydowanie należy zakreślić plan takich działań. Powinniśmy określić między innymi cele kampanii oraz zdefiniować odbiorców, do których kierujemy ofertę naszej firmy. Odpowiednio przygotowana reklama na Facebooku pozwoli dotrzeć do odbiorców, którzy są nią rzeczywiście zainteresowani, a budżet przeznaczony na przeprowadzenie kampanii będzie lepiej spożytkowany. 

Reklama na Facebooku - elementy

Komunikacja vs cele kampanii

Każda kampania na Facebooku powinna mieć jasno określony cel.  Mogą być 3 cele:

  • sprzedażowy
  • budowanie świadomości marki (branding)
  • zdobywanie większego zasięgu

Należy wybrać jeden z nich, a następnie dostosować kreacje do niego. Jeżeli twoim celem jest sprzedaż to reklama powinna jasno (ale nienachalnie) komunikować, że właśnie o sprzedaż tutaj chodzi. W tej sytuacji osoby, które klikną w reklamę będą tymi wartościowymi i docelowymi odbiorcami (potencjalnymi klientami).

Odpowiedni target

Więcej nie znaczy lepiej. Liczy się jakość pozyskanych odbiorców. Musimy zdecydować do kogo kierujemy naszą ofert i to dla tych grup odbiorców stworzyć odpowiedni komunikat. W tym wypadku bardzo ważna jest kreacja reklamy. Facebook dokładnie analizuje osoby, które odwiedziły daną stronę produktu lub usługi i to na podstawie takich osób tworzy potencjalne grupy klientów, które mogą być zainteresowane naszą ofertą i do nich kieruje naszą reklamę.

Call to action

Dobra kreacja reklamy sprzedażowej to jedno, ale należy pamiętać również o dodaniu odpowiedniego przycisku wzywającego do działania, np. ”zobacz więcej”, “sprawdź” czy ‘Kup teraz’. W reklamie sprzedażowej należy nawet dodać cenę, która będzie jasnym i czytelnym komunikatem czego dotyczy wyświetlony komunikat.