Czy samodzielne prowadzenie księgowości jest trudne? To pytanie, na które odpowiedzi szuka wielu początkujących przedsiębiorców. Wydawałoby się, że są to kwestie skomplikowane, którymi zajmować mogą się tylko wykwalifikowani specjaliści. Okazuje się jednak, że mała księgowość online, oparta na księdze przychodów i rozchodów to rozwiązanie, które wcale nie wymaga wiedzy popartej studiami.

Mała księgowość online – kto może ją prowadzić?

Księgowość uproszczona w wersji internetowej, czyli mała księgowość online to rozwiązanie wręcz stworzone dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Szczególnie polecana jest osobom, które dopiero zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki w biznesie, ale też tym, którzy takie doświadczenia mają już za sobą, jednak cenią sobie oszczędność czasu i pieniędzy.

Małą księgowość mogą stosować osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz spółki cywilne osób fizycznych, których przychody z działalności nie przekroczyły 2 000 000 euro w poprzednim roku działalności. Wygodną formą prowadzenia takiej księgowości jest mała księgowość online, czyli za pośrednictwem specjalnego systemu internetowego.

Mała księgowość online, czyli najprostsza forma księgowości w przystępnej formie

Rozwiązania takie, jak mała księgowość online to mają wiele korzyści dla przedsiębiorców. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu i pieniędzy – gdyż nie musimy opłacać osób, które nas rozliczą. Wszystko możemy w łatwy sposób zrobić sami. Jedyny koszt, jaki poniesiemy, to opłata za korzystanie z systemu, która jest nieporównywalnie niższa do kosztów zatrudnienia bądź zlecenia prac specjaliście w dziedzinie księgowości.

Ponadto programy takie, jak wFirma.pl, oferujące małą księgowość online gwarantują ponadto:

  • bezpieczeństwo danych osobowych dotyczących firmy i jej kontrahentów,

  • elektroniczną kontrolę wydatków,

  • stały, mobilny dostęp do danych w chmurze,

  • monitoring partnerów biznesowych,

  • wsparcie specjalistów z dziedziny prawa, księgowości oraz kadr i płac.

Mała księgowość online, czyli 5 powodów, by prowadzić księgowość samodzielnie

Mała księgowość online a oszczędność pieniędzy

Jeśli argument z czasem to wciąż zbyt mało, warto również zauważyć, że mała księgowość online umożliwi nam również zaoszczędzenie pieniędzy. Opłata związana z użytkowaniem systemu do księgowości takiego jak wFirma.pl to nieporównywalnie mniejszy wydatek niż pensja księgowej.

Mała księgowość online a bezpieczeństwo danych

W dzisiejszych czasach kwestia bezpieczeństwa danych osobowych to bardzo ważna sprawa. Kompleksowy i zaufany system umożliwiający prowadzenie małej księgowości online to gwarancja, że wprowadzone dane będą odpowiednio i zgodnie z prawem przechowywane.

Mała księgowość online a dostęp do danych

Internetowe rozwiązanie takie jak mała księgowość online daje nam możliwość prowadzenia księgowości z dowolnego miejsca i urządzenia. Warto więc wybrać system, który przechowuje dane w chmurze, a ponadto jest responsywny lub dysponuje aplikacją mobilną.

Mała księgowość online a wsparcie ekspertów

Jednym z głównych powodów, dla których przedsiębiorcy boją się korzystać z rozwiązań takich, jak mała księgowość online jest obawa przed tym, że nie poradzą sobie z samodzielnym rozliczaniem się. Na szczęście systemy takie, jak wFirma.pl posiadają wsparcie ekspertów, czyli możliwość zadawania pytań, w przypadku wszelkich wątpliwości związanych z rozliczeniem działalności i korzystaniem z systemu.

Prowadź księgowość online w systemie wfirma.pl!

Księgowość online to alternatywa dla korzystania z usług księgowej. Przedsiębiorca może prowadzić księgowość samodzielnie za pomocą specjalnego oprogramowania ze wsparciem eksperckim specjalistów księgowości, prawników podatkowych, prawa pracy i innych zagadnień gospodarczych. księgowego dostępnego w przeglądarce internetowej. System wfirma.pl zawiera wszystkie niezbędne narzędzia do prowadzenia działań nowoczesnej firmy!

Skorzystaj z łatwego z rozliczania podatków!

mała księgowość

Wystawiaj szybko i w prosty sposób faktury!

mała księgowość

Prowadź swój magazyn!

mała księgowość

W razie potrzeby skorzystaj z pomocy ekspertów!

mała księgowość