Coraz więcej mikro i małych przedsiębiorstw zwalnia swoje księgowe i korzysta z usług księgowości on-line. Dlaczego tak się dzieje?

E-księgowość to wygodny sposób prowadzenia dokumentacji firmowej. Obsługa aplikacji on-line nie różni się praktycznie niczym od obsługi powszechnych komputerowych programów księgowych. Potrzeba tylko kilka kliknięć myszką i polecenie księgowania będzie automatycznie zrealizowane przez system. Co więcej, do samodzielnego prowadzenia dokumentacji firmowej nie jest potrzebna wiedza z zakresu prawa podatkowego, bo nad poprawnością procesów księgowych czuwa grono specjalistów. Co zatem odróżnia e-księgowość spośród licznych programów komputerowych? To, że jest tania. Za nieduża sumę, zazwyczaj nie przekraczającą 50 złotych, wykupuje się dostęp do ogromnego narzędzia księgującego. Nie jest także potrzebny zakup aktualizacji, jak to jest w przypadku oprogramowania instalowanego na komputerze. Co znaczące, Istotne jest również to, że dostęp do dokumentacji firmowej ma się przez całą dobę, i co ważne, z każdego miejsca na świecie. Potrzebny tylko internet. Przedsiębiorca nie jest zatem w żaden sposób ograniczany, ponieważ wszystkie czynności księgujące może wykonywać równie dobrze, siedząc wygodnie w swoim fotelu, jak i, jeśli sytuacja tego wymaga, z każdego dowolnego miejsca na świecie.

Księgowość internetowa skierowana jest tylko do wszystkich małych i mikro przedsiębiorstw, u których to dokumenty księgowe nie są skomplikowane prawnie i nie wymagają konsultacji prawniczych. W przypadku korporacji i potężnych firm produkcyjnych, niezbędne są usługi prawników i doradców podatkowych.