Social media to temat rzeka i stanowią swego rodzaju znak naszych czasów. "Obyś żył w ciekawych czasach" - mówi stare chińskie przysłowie. Niewątpliwie dzięki mediom społecznościowym życie staje się znacznie ciekawsze.

 

Sens social media

Social media we współczesnym świecie zajmują poczesne miejsce. Dla niektórych użytkowników wydają się być wręcz sensem i istotą codziennych aktywności oraz życia jako takiego.

Globalizacja w social media

Stanowią wizytówkę współczesnej cywilizacji - globalizacji i bezpośredniej oraz nieograniczonej wymiany informacji. I za o im chwała. Ułatwiają kontakty, przyspieszają je i zwiększają ich liczbę w sposób praktycznie prawie że nieograniczony.

Z drugiej strony coraz więcej użytkowników zna coraz większą liczbę osób, tyle że w sposób dosyć pobieżny. Znajomy znajomego naszego znajomego także jest naszym znajomym. Czy kiedykolwiek poznamy go lepiej? Pogadamy z nim, zjemy wspólny posiłek, miło spędzimy czas? Bardzo rzadko spotkamy go w tak zwanym realu. Bo i po co?

Social media realizują potrzeby użytkownika

Jednak popularność social media bierze się z potrzeb ludzkiej psychiki. W stadzie zawsze raźniej i bezpieczniej. Obfitość informacji pozwala ludziom orientować się w trendach i bezpiecznie podążać za resztą populacji.

Z drugiej strony każdy użytkownik jest swego rodzaju agencją reklamowo-interaktywną budującą swój wizerunek w mediach społecznościowych. Każdy staje się pisarzem, grafikiem, kreatorem i Panem pojawiających się o nim wiadomości.

Co z tym zrobić w takim razie?

Wykorzystać! I tak się też dzieje codziennie. Największe profity zgarniają organizatorzy i właściciele poszczególnych platform internetowych: Facebook, Twitter, Google+, Instagram, Pinterest, Linkedin, Golden Line itd. itp. W drugiej kolejności znajdują się reklamodawcy chcący ze swoim przekazem reklamowym dotrzeć do odbiorcy - wszędzie tak, gdzie się pojawia. Dopiero na końcu pojawia się użytkownik spełniające swoje społeczne potrzeby kontaktu i dzielenia się wydarzeniami swojego życia.

Zobacz też:

świadczenia socjalne

dofinansowanie pfron

karta szkolenia wstępnego bhp