Content is King - powiedzenie znane zapewne większości osób, które starają się dostarczać wartościowe treści w sieci. Co roku, content marketing określany jest jako wiodący trend w tworzeniu i prowadzeniu strategii e-marketingowej. Już chyba większość marketerów przekonała się o jego mocy, możliwościach w zdobywaniu lojalnych klientów czy odbiorców.

Ale co zrobić, kiedy zaczyna brakować pomysłów na jego stworzenie? Tych kilka stron może Cię zainspirować!

Content marketing a trendy

Ważne jest, aby sprawdzać czym żyje świat, o czym mówią wszyscy. Content  marketing komentujący lub opisujący aktualne wydarzenia powiązany z Twoją branżą może dostarczyć Ci nowych odbirców. Trendy to tematy, którymi interesują się prawie wszyscy, dlatego wykorzystaj ich moc dla wizerunku swojej marki. Stwórz treści, które będą nawiązywały do popularnych wydarzeń i twórz wartościowy content.

Kilka miejsc, gdzie można sprawdzić, co jest trendy:

Najczęściej czytane i komentowane

Prowadząc blog możesz sprawdzić, który wpis był najchętniej czytany lub udostępniany. Dzięki temu dowiesz się co interesuje Twoich odbiorców najbardziej. Po jakimś czasie uzupełnij popularny artykuł o dodatkowe zagadnienia. Możesz stworzyć cykl artykułów zgodnie z popularnym tematem. Warto także sprawdzić komentarze po artykułami lub postami na FB, ponieważ często sami użytkownicy prowadząc dyskusję, podsuwają wiele tematów, o których można napisać.

Wygeneruj sobie temat

Nie masz pomysłu na temat artykułu lub posta - musisz koniecznie zacząć korzystać z internetowych generatorów tematów. Narzędzi jest kilka, ale wszystkie działają w podobny sposób - wystarczy, że wpiszesz słowa kluczowe (np. zagadnienia z branży, nazwę konkretnego produktu, zjawiska, usług), a generator stworzy dla Ciebie kilka propozycja tematów na wpisy.

Przykładowe generatory:

Monitoruj blogi i portale branżowe

Musisz być na bieżąco ze wszystkim co dzieje się w Twojej branży.  Wykorzystaj znaleziony temat i napisz o nim swój artykuł. Należy pamiętać o tym, że przeglądanie serwisów branżowych ma być jedynie inspiracją, a nie przepisaniem czyjegoś artykułu.

Twórz wartościowy content marketing i zdobywaj zaufanie swoich odbiorców. Szukaj inspiracji i bądź na bieżąco nie tylko w swojej branży, ale ze wszystkimi wydarzeniami. Internet daje możlwiość dotarcia do wielu informacji, dlatego warto to wykorzystać i dostarczać ciekawe i dobre treści.

Zobacz też:

Karta ewidencji czasu pracy

obliczanie pensji netto