Posiadanie sklepu internetowego (zobacz jak założyć sklep internetowy) wiąże się z  wdrożeniem do niego wielu usprawniających funkcjonowanie dodatków. Jednym z nich jest umożliwienie dodawania opinii użytkowników do produktów. Dlaczego opinie użytkowników są takie istotne?

Jak zbierać opinie użytkowników w sklepie internetowym?

Wbrew pozorom przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi można w przystępny sposób zmobilizować użytkowników do pozostawienia opinii na stronie zakupionego produktu. Do najpopularniejszych metod na zachętę klientów zaliczają się:

  • Mailing

Po dokonaniu zakupu klient sprawdza zazwyczaj swoją skrzynkę mailową, aby potwierdzić zamówienie lub sprawdzić jego status. Ten moment jest idealny do zawarcia w wiadomości prośby o zostawienie opinii na stronie produktu. Można o nim również przypomnieć w określonym czasie po zakupie, kiedy to użytkownik otrzymał już produkt i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

  • Ankieta na stronie

Umieszczenie krótkiej ankiety na stronie często sprowadza się do okienka w dolnym rogu ekranu. Dzięki temu klient nie musi wędrować po stronie internetowej lub skrzynce mailowej, w celu wystawienia opinii.

Katalog stron internetowych

  • Rabat

Zachęta do wystawienia opinii w postaci rabatu jest powiązana z poprzednimi punktami. Może być ona bowiem zarówno częścią wiadomości mailowej, jak i ankiety lub wyskakującego na stronie pop-upu. Popularne są również mini programy lojalnościowe, z których punkty pozyskane między innymi za złożenie opinii, można zamienić na przykład na rabat w sklepie.

Czy warto posiadać opinie użytkowników w sklepie internetowym?

Opinie użytkowników w sklepie internetowym to bardzo istotny element. Wzbudzają one zaufanie u potencjalnych klientów oraz pomagają przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Jest to również pewnego rodzaju gwarancja, że produkty są dobrej jakości, ponieważ sklep umożliwia ich swobodną ocenę.  

Podsumowując, warto jest zainwestować w dodanie do swojego sklepu internetowego wtyczki, umożliwiającej dodawanie opinii użytkowników. Jest to punkt, który może zarówno zwiększyć sprzedaż, jak i zaufanie wobec danego sklepu internetowego.

Zobacz też:

>> Gadżety reklamowe – czy nadal działają na klientów