W ostatnich czasach content marketing stał się niezwykle popularny. Wysokiej jakości treści są już nieodzownym elementem w branży e-marketingu. Jednak wielu uważa, że jest to kolejna moda, która niedługo zostanie zastąpiona przez inną.

Czy faktycznie tak się stanie i content marketing odejdzie w zapomnienie? Trudno przewidzieć co wydarzy się w przyszłości, jednak nie zmienia to faktu, że aktualnie przynosi wiele dobrego i jest chętnie wykorzystywany przez wiele firm oraz pozytywnie wpływa na pozyskiwanie nowych klientów.

Gdzie znaleźć dobry content marketing?

Znajomość swojej grupy docelowej jest podstawą do stworzenia content marketingu, który wzbudzi zainteresowanie i przykuje uwagę. Warto być na bieżąco z tym co się dzieje, co chętnie czytają internauci i na co jest obecnie zapotrzebowanie.

Poradniki

Jedną z popularniejszych form marketingu treści są poradniki. Zazwyczaj wykorzystywane na blogach firmowych i mediach społecznościowych. Stanowią jedną z bardziej uniwersalnych form content marketingu, ponieważ można w nich pisać niemal o wszystkim.

Instrukcje obsługi

Ze względu na swoją formę, są często wykorzystywane w branży elektronicznej. Instrukcje obsługi dołączane do sprzętu przeważnie są ignorowane przez użytkowników ze względu na mało zrozumiały język. Content marketing w tej formie może nie tylko pomóc klientom, ale również pokazać, że firma jest skoncentrowana na nich, a nie jedynie na czerpaniu zysków.

Video

Materiały video są dobrą alternatywą dla wysokiej jakości tekstów. Oferta firmy przedstawiona w obrazowy sposób może równie zaciekawić klientów, tym bardziej, że przekazy wizualne cieszą się dużą popularność.

Infografika

Budowanie przekazu za pomocą grafiki i tekstu to skuteczny sposób na przekazanie trudnych informacji w interesujący sposób. Dobrze zaplanowana i stworzona infografika może zawierać więcej kluczowych informacji niżeli tekst. Zachęca również swoją bogatą kolorystyką i odpowiednio dopasowanymi elementami graficznymi.

Poszukiwanie treści a content marketing

Każdego dnia, w sieci szukamy odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Internauci oczekując konkretnych rozwiązań, mając nadzieje, że odnajdą odpowiedź na stronie tworzonej przez specjalistów. Prowadząc sklep internetowy bądź inna działalność w sieci, należy zadbać o wizerunek. Warto pokazać, że dana firma zna się na tym, co robi i zna daną branżę od podszewki.

Obecnie content marketing nie ma sobie równych i przejście obok niego obojętnie jest jednym z większych błędów marketingowych. Decydując się na tę strategię, mamy jednocześnie gwarancję, że nasza strona poprawi swoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Google lubi wysokiej jakości treści, a nasycenie strony  w nieprzemyślany sposób licznymi  słowami kluczowymi nie jest już tak skuteczne, jak kilka lat temu. Obecnie przede wszystkim liczy się jakość, ilość jest kwestią drugorzędną.

Zobacz też:

Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

Okresy nieskładkowe

Rozliczenie delegacji krajowej

Taxi Poznań