Programy internetowe zastępują dotychczasowe aplikacje zapisane na płycie CD. Są wygodniejsze i tańsze w użytkowaniu od swoich poprzedników. Ale nie tylko względy ekonomiczne decydują o coraz większej popularności programów internetowych.

W dotychczasowym sposobie używania aplikacji ścieżka jest następująca: użytkownik kupuje płytę CD wraz z licencją, następnie zapisuje ją na swoim komputerze. E-programy zmieniają ten tradycyjny sposób użytkowania aplikacji. Właściciel firmy uzyskuje dostęp do gigantycznego narzędzia, chociaż go nie kupuje. Za małą opłatą abonamentową uzyskuje on dostęp do portalu internetowego, a po zarejestrowaniu się na stronie, może już w pełni używać wszystkie dostępne opcje narzędzia. Nie trzeba zakupować aktualizacji, ponieważ o świeżość aplikacji dbają administratorzy witryny.

Ponadto, w ramach jednego abonamentu wolno zakładać dowolną ilość kont, przypisaną do każdego pracownika działalności. Oznacza to, iż cała firma może być przeniesiona do Internetu, a praca może być realizowana z dowolnego miejsca na świecie, bez względu na porę dnia, czy nocy. Dzięki usieciowieniu działalności, można również docierać do znacznie większego grona odbiorców. Z nim możliwe jest tworzenie rozbudowanych baz danych z informacjami o klientach, pracownikach oraz kontrahentach firmy, tworzenie terminarzy, rozmaitych dokumentacji i analiz ekonomicznych jednostki oraz przesyłanie formularzy urzędowych, tworzenie rocznych zestawień sprzedażowych, analizę rentowności jednostki, wystawianie faktur, tworzenie dokumentów sprzedażowych, prowadzenie dokumentacji firmowej i księgowości oraz prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej.

Przykładem e-programu jest wfirma.pl - platforma udostępniającą nowoczesne narzędzia informatyczne, niezbędne do zarządzania firmą. Sprawdź ofertę wfirma.pl!

Zobacz też:

kur jerzy