Dbanie o środowisko i zdrowy tryb życia jest cały czas w modzie. Bycie eko nie traci popularności, a biznes ekologiczny wciąż się kręci. Otrzymujemy coraz nowsze narzędzia, które mają pomóc nam w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Tylko czy technologie są w stanie pomóc w kreowaniu postaw proekologicznych? Przedstawiamy eko aplikacje , które pomogą w codziennym dbaniu o naszą planetę.

Eko segregaotor

Jednym z podstawowych sposobów na dbanie o środowisko jest segregacja śmieci. Tylko czy zawsze wiemy do którego pojemnika należy wrzucić konkretne opakowanie? W tym właśnie pomoże nam aplikacja Eko Segregator.  Eko aplikacja pomoże nam znaleźć odpowiedni kontener na konkretne opakowanie. Aplikacja wyjaśnia także oznaczenia na produktach oraz przedstawia dodatkowe informacje o surowcach.

Live Green

Po czym poznać, że opakowanie po kremie nadaje się do recyklingu, a ulubiona kawa pochodzi z uprawy ekologicznej? Odpowiedź na te i więcej pytań można znaleźć w aplikacji Live Green, która dostępna jest na smartfony z systemem Android oraz iPhone’a. Live Green jest eko mobilną aplikacją , dzięki której dowiemy się między innymi: czy kosmetyki , które kupujemy zawierają konserwanty lub były testowane na zwierzętach, czy żywność jest ekologiczna oraz jak postępować ze zużytym sprzętem elektronicznym. Aplikacja wyjaśnia także oznaczenia na eko produktach oraz udziela wskazówek jak powinien wyglądać ekologiczny tryb życia.

GoodGuide

Aplikacja pozwala zeskanować kod produktu, a następnie wyświetla informacje na jego temat. Program pozwala dowiedzieć się, czy artykuł, który wybraliśmy nie był testowany na zwierzętach bądź czy nie zawiera szkodliwych konserwantów i barwników. Eko aplikacja wyświetli także ocenę naukowców na temat wybranego przez nas produktu, ze względu na nasze zdrowie oraz ochronę środowiska.

GiveO2

Aplikacja współpracuje z nawigacją GPS, a następnie wylicza ile dwutlenku węgla wyprodukowaliśmy w trakcie podróży oraz jaki to będzie miało wpływ na środowisko. Użytkownicy GiveO2, którzy wykażą się wyjątkową postawą proekologiczną otrzymają nagrody w postaci zniżek i kuponów na różne produkty i usługi od partnerów aplikacji. W ten sposób namawiają do społecznej współodpowiedzialności za środowisko oraz do bycia eko. To tylko kilka aplikacji, które pomagają (niektóre nawet wynagradzają) budować postawę proekologiczną oraz dbać o nasze zdrowie. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi złych nawyków, które mają niszczący wpływ na środowisko, dlatego też coraz chętnie korzystamy technologicznego wsparcia w byciu eko. Zobacz też:

Rozwiązanie umowy o pracę na czas określony Leasing finansowy a operacyjny Dokumenty magazynowe