writing-336370_1280

Zaletą elektronicznego fakturowania jest przede wszystkim jego szybkość. Wystarczy kilka kliknięć, aby wystawiona przez nas faktura powędrowała do klienta. Jednak to nie jedyne plusy fakturowania on-line. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

 

Przepisy dla elektronicznego fakturowania

Od 2013 roku faktury elektroniczne traktowane są tak samo, jak te papierowe. Oznacza to, że po otrzymaniu takiego dokumentu, u przedsiębiorcy powstają takie same prawa i obowiązki, jak w przypadku tradycyjnego fakturowania.

Nowe przepisy określają pozwalają także na zastosowanie dorozumianej zgody na otrzymywanie faktur w wersji elektronicznej. Oznacza to, że jeżeli przedsiębiorca wyśle do nabywcy taki dokument i nie dostanie w odpowiedzi informacji, że ten nie zgadza się na taką formę fakturowania, wówczas może uznać, że klient wyraził zgodę na otrzymywanie e-faktur.

Elektroniczne fakturowanie pozwala zaoszczędzić

To prawda. Decydując się na elektroniczne fakturowanie przedsiębiorca oszczędza zarówno czas jak i pieniądze - swoje i kontrahentów. Oszczędności powoduje brak konieczności ponoszenia opłat związanych z wysyłką faktur w tradycyjny sposób - zakupem znaczków pocztowych oraz kopert. Po otrzymaniu elektronicznej faktury kontrahent może od razu dokonać zapłaty.

Fakturowanie elektroniczne a kwestia ekologii

W obecnych czasach wizerunek firmy i jej stosunek do kwestii ekologii są bardzo istotne. Korzystając z elektronicznego fakturowania, przedsiębiorca kształtuje pozytywny wizerunek firmy. Jak pokazują statystyki, w naszym kraju wystawia się około 1,5 mld faktur rocznie, co przekłada się na wycięcie 255 tys. drzew!