Chciałbyś prowadzić własny biznes e-commerce. Wybrałeś już branże, wiesz jak założyć sklep internetowy i nagle pojawia się przeszkoda, musisz wymyślić jaka będzie nazwa sklepu internetowego. Jaką wybrać żeby była łatwa do zapamiętania i przyciągała uwagę klientów? Przeczytaj artykuł.

Jaką funkcję spełnia nazwa sklepu internetowego

Wybór nazwy to jedna z najważniejszych decyzji marketingowych, które podejmuje założyciel e-sklepu. Jeśli będzie dobrze dobrana do marki, zostanie w umysłach klientów na długie lata. Wiele firm stawia na te dowcipne i łatwo zapadające w pamięć. Poza tym nazwa sklepu, zwłaszcza internetowego pozwala odróżnić od siebie, poszczególne oferty, które są często mocno zbliżone asortymentem.

Jak wymyślić nazwę sklepu internetowego

Nazwa jest to pierwsza rzecz dotycząca sklepu, z którą styka się potencjalny klient, musi być chwytliwa i kojarzyć się tylko z naszą marką. Stworzenie jej nie powinno być przypadkową pracą a dobrze przemyślaną strategią.

  • pierwszym posunięciem powinno być wnikliwe zbadanie rynku na, którym chcielibyśmy działać, uwzględniając tutaj przede wszystkim, grupę docelową i naszą branżę. Po dokładnym przeanalizowaniu, można wywnioskować, które określenia wydaja się najbardziej popularne i chwytliwe.
  • poznanie swojej grupy docelowej pozwoli, również uniknąć wpadki, z nazwą, która w danym środowisku kojarzy się negatywnie. Natomiast prześledzenie swojej konkurencji wyeliminuje kłopoty z przypadkowym użyciem tej samej lub zbyt podobnej nazwy.
  • następnie należy zebrać wszystkie najlepsze pomysły pomysły, w tym etapie nie należy eliminować tych najdziwniejszych, ponieważ często z połączenia kilku takich określeń wychodzą najlepsze nazwy sklepów
  • należy też zwrócić uwagę aby nazwa odzwierciedlała charakter firmy oraz była z nim spójna. Będzie ona wymienia kilkanaście razy dziennie dlatego, jeśli od początku powstaje dystans między nią a przesłaniem firmy powinno się wybrać inną.
  • nazwę można stworzyć również przy użyciu gry słów lub luźnych skojarzeń z branżą. Takie mają zazwyczaj charakter żartobliwy i szybko zapadają w pamięć klientów.

Stworzenie dobrej nazwy sklepu internetowego, nie jest łatwym zadaniem. Należy do niego podejść poważnie i działać według strategii. Wtedy mamy szanse na wymyślenie nazwy idealnej, czyli chwytliwej, łatwo zapadającej w pamięć oraz intrygującej odbiorców. A właściwa nazwa zapamiętana i pozytywnie kojarzona przez klientów nazwa to już połowa sukcesu sklepu.  

Polecamy do przeczytania - Jednolity plik kontrolny

katalog e-zwd.pl