Kredyt dla firmy – jaki wybrać?

Prowadzenie firmy wiąże się z jej ciągłym finansowaniem – pozycjonowanie strony internetowej, wdrażanie nowych projektów, a także rekrutowanie pracowników, to działania niosące za sobą spore koszty. Co jeśli przedsiębiorca nie ma środków na pokrycie tych opłat? Wówczas dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kredytu!

Rodzaje kredytów dla firm

Przedsiębiorcy często korzystają z kredytów inwestycyjnych, przeznaczonych na inicjatywy związane z rozwojem firmy. Za uzyskane środki można kupić nowy magazyn lub rozbudować zakład produkcyjny. Sporą popularnością cieszy się również kredyt obrotowy, pomagający w zachowaniu płynności finansowej. W tym przypadku środki często przeznaczane są na konsolidację zobowiązań.

Linia kredytowa w bieżącym rachunku – na czym polega?

Przedsiębiorcy mogą korzystać z linii kredytowej w bieżącym rachunku – jest to rodzaj kredytu zazwyczaj udzielany na okres roku. Dla wielu firm jest to dogodny sposób zasilenia finansowego, ponieważ w razie potrzeby pozwala na spłacanie samych odsetek, co umożliwia swobodne korzystanie z kapitału w ciągu całego roku.

Czy młoda firma może otrzymać kredyt?

Największe szanse na uzyskanie kredytu mają długo funkcjonujące firmy, które mogą pochwalić się stabilną pozycją na rynku. Do przedsiębiorców dopiero zaczynających prowadzenie biznesu banki podchodzą z rezerwą – w tym przypadku warto sięgnąć po fundusz unijny dla młodych przedsiębiorstw.