Protect your moneyNie musisz stać w kolejce do doradcy bankowego, żeby dostać kredyt. Wystarczy, że masz konto internetowe w dowolnym banku, oferującym kredyty online. 

Właściciele bankowego rachunku online zyskują kolejne przywileje. Oprócz bezpłatnego prowadzenia konta oszczędnościowo-rozliczeniowego, mogą także bez zbędnych formalności dostać kredyt. Wystarczy tylko kilka kliknięć myszką, a pieniądze niemal natychmiast trafiają na konto pożyczkobiorcy.

Bez formalności? Nie ma potrzeby przynoszenia do oddziału banku dokumentów potwierdzających wysokość uzyskanych dochodów w ciągu ostatnich trzech miesięcy, ponieważ system sam odnotowuje każdą wpłatę na rachunku. Dodatkowo, określana jest również systematyczność wpływów i czasowość wypłacania środków zgromadzonych na koncie. W zbliżony sposób ustalane jest też indywidualne ryzyko kredytowe. W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o kredyt spełnia wszelkie wymogi, środki przelewane są na konto bez jakiejkolwiek zwłoki. Innowacyjność sprzedaży produktów bankowych sprawiła, że wszystkie procesy finansowe na rachunku bankowym każdy klient przeprowadza sam. To z kolei daje dwustronne korzyści - i dla banku, i dla konsumenta usług. Banki nie muszą utrzymywać tylu placówek z doradcami, przyjmującymi zlecenia przelewu w formie papierowej dyspozycji, a klienci, z racji tego, że robią wszystko sami, płacą mniej za prowadzenie konta oraz obsługę kredytową.