Nawet najlepiej przygotowana kampania internetowa lub spersonalizowany i w pocie czoła przygotowywany newsletter nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli ich landing page (czyli strona, do której odsyłany jest odbiorca po kliknięciu na reklamę lub przycisk call-to-action) będzie niedopracowana. To ona (landing page) może zadecydować o porażce lub sukcesie kampanii. Przedstawiamy kilka wskazówek jak stworzyć dobry landing page.
Nagłówek, czyli pierwsze wrażenie najważniejsze
Nagłówek musi być chwytliwy. Masz zaledwie ułamek sekundy, żeby zainteresować odbiorce swoim komunikatem Dlatego nagłówek musi być stosunkowo krótki i konkretny. Nie zostawiaj pola do niedopowiedzeń, ponieważ nie wszyscy lubią się domyślać : “co autor miał na myśli”. W tym krótkim zdaniu przedstaw korzyści jakie klient będzie miał, jeśli wykona pożądaną przez Ciebie akcje, np. zostawi numer telefonu bądź kupi produkt. Kreatywność i język korzyści zawsze działają!
Nagłówek drugiego stopnia lub wprowadzenie do opisu
Następnym ważnym krokiem, po zrobieniu pierwszego dobrego wrażenia jest opisanie krótko ale wyczerpująco czego dotyczy nasza landing page. W 2-3 zdaniach o co chodzi i co z tego wszystkiego będzie miał klient. Zbuduj treść w formie odpowiedzi na pytania: co to jest, dla kogo, do czego służy i jakie korzyści z tego płyną ( z produktu, usługi czy pozostawienia adresu do kontaktu).
Dobre zdjęcia to podstawa
Jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Zadbaj o to, aby zdjęcia na Twojej landing page były jak najlepsze. Kupujemy oczami, dlatego jeśli celem Twojej strony ładującej jest sprzedaż produktu, to koniecznie zamieść jego zdjęcie w wysokiej rozdzielczości. W przypadku sprzedaży usług, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zamieszczenie zdjęcia osoby, która swoim wyglądem może wzbudzać zaufanie. Jedno jest pewne - w prostocie siła! Lepiej zamieścić jedno dobre zdjęcie, niż kilka, które tylko wprowadzą chaos do Twojej strony.
Przyciski call to action zawsze
Skoro wzywasz do działania to buttony powalające wykonać dany krok, czyli “ Kup teraz” , “Sprawdź ofertę”, “Zarezerwuj” powinny być łatwe do znalezienia, odróżniać się od całej strony. Jest landing page jest długi, wtedy należy umieścić takie przyciski w kilku miejscach na stronie.
Widoczny formularz
Niezbędnym elementem każdej landing page jest formularz - rejestracji, zamówienia czy rezerwacji. Powinien on być widoczny i niezbyt długi. Zbyt wiele pól do wypełnienia może tylko zniechęcić użytkownika do wykonania jakichkolwiek działań i spowodować, że szybko opuści nasz landing. Formularz powinien zawierać maksymalnie 3-4 pola do wypełnienia, wszystkie niezbędne zgody (np . na przetwarzanie danych osobowych) i przede wszystkim realizować cel strony odsyłającej. Zobacz też:
Dzień wolny za święto obliczanie pensji netto