Reklama czy opinia znanego youtubera lub blogera ma dla nas większe znaczenie? Komu ufamy bardziej? Odpowiedź jest raczej oczywista - to influencerzy mają dar przekonywania. Wierzymy, że informacje przez nich przekazywane  są rzetelną i szczerą  opinią, dlatego też chętniej kupujemy produkty przez nich polecane. Na czym dokładnie polega influencer marketing i jakie korzyści z niego płyną?

Kim jest Influencer?

Influencerzy to osoby, które potrafią przekonywać innych. Nakłaniać do zakupu konkretnego produktu (usługi) lub odwiedzenia jakiegoś miejsca. Są kreatywni i prezentują swoim odbiorcom content wysokiej jakości, dzięki czemu ich platformy do komunikacji np. blog lub kanał na youtube stają się idealnym miejscem dla właścicieli marek, którzy chcą dotrzeć do większego grona odbiorców.

Influencer marketing - korzyści

Wiele firm dostrzegło plusy współpracy z influencerami - łatwość zakładania własnej witryny i profili w mediach społecznościowych lub szybkie nawiązywanie kontaktów. Dziś każdy może być specjalistą w swojej dziedzinie i zdobywać oddane grono odbiorców. Dobry i skuteczny influencer, angażuje ludzi i często wzywa do działania. Każdy z nich przeważnie ma określoną grupę odbiorców, co także jest dodatkową korzyścią dla marki.

Po co współpracować z Influencerami?

Główne powody współpracy brandu z osobami mający wpływ na konsumentów:

  • budowanie świadomości brandu oraz całej historii jaka się z nim wiąże
  • docieranie do innych grup odbiorców
  • wywoływanie pozytywnych opinii i dobrych skojarzeń z marką
  • opowiadanie o konkretnych wartościach firmy i cechach jej produktów

Influencer w kampanii

Influencer marketing to dzisiaj ważny element strategii marketingowych wielu firm. Część z nich już przekonała się o sile pozytywnych opinii innych osób (użytkowników), znajomych lub właśnie influencerów, czyli osób, które w pewnym gronie cieszą się dużym zaufaniem i są w stanie przekonać pozostałych do zakupu lub odwiedzenia jakiegoś konkretnego miejsca.

Warto wykorzystać ten sposób komunikacji marketingowej i stać się firmą, której jedyną wizytówką będą opinie innych.

Polecamy:

Wynagrodzenie netto brutto