Remarketing to nic innego, jak kampania reklamowa, która skierowana jest do konkretnych klientów, którzy już wcześniej wykonali jakąś czynność, np. odwiedzili naszą stronę lub nie przerwali działanie - porzucili koszyk z zakupami w naszym e-sklepie. Zatem jak zacząć go stosować i który rodzaj kampanii remarketingowej wybrać?

Rodzaje kampanii remarketingowych

Remarketing standardowy

Jest to kampania skierowana do osób, które odwiedziły Twoją witrynę, ale nie dokonały konwersji. Przyjmijmy, że celem Twojej strony jest sprzedaż usługi. Użytkownik wchodzi na stronę, ale nie podejmuje próby przetestowania (oraz żadnego innego działania) Twojego narzędzia i wychodzi. Wtedy warto wyświetlić mu reklamę na banerach, która będzie zachęcała do wypróbowania usługi.

Remarketing dynamiczny

Reklamy w tego rodzaju kampaniach skierowane są do osób, które oglądały na stronie konkretny produkt lub usługę.  Następnie takim internautom wyświetlane są na różnych stronach te same lub podobne produkty do wcześniej oglądanych. Na tym polega remarketing dynamiczny.

RLSA, czyli Remarketing Risk for Search Ads

Jest to kampania dla sieci wyszukiwania. W praktyce oznacza to, że reklamy pojawiają się w wynikach wyszukiwania jako pozycje promowane. Tutaj sytuacja wygląda następująco: użytkownik ogląda Twoje produkty i opuszcza stronę. Po kilku dniach decyduje się na zakup artykułów i wpisuje w wyszukiwarkę np. hasło “buty new balance” Wtedy na pierwszej promowanej pozycji pojawia się Twój sklep, a klient czuje się bezpiecznie, ponieważ już wcześniej był na tej stronie.

Remarketing mobilny

Skierowany do osób, które odwiedziły mobilną wersję Twojej strony lub skorzystały z aplikacji. Następnie będą otrzymywali reklamy, przeglądając inne treści mobilne lub przy korzystaniu z konkretnych aplikacji. Pozwala to na lepsze dostosowanie reklam pod kątem zainteresowań/przeglądanych stron oraz wyglądu strony do urządzeń mobilnych.

Czy to się opłaca?

Brak działania lub jego porzucenie występuje zdecydowanie częściej niż konwersja. Dlatego tak pomocny i ważny jest remarketing. Daje on zdecydowanie większą szansę na konwersję powracającego użytkownika, ponieważ za drugim razem jest on bardziej skłonny do działania.

Zobacz też:

wyliczenie wynagrodzenia

ulga na złe długi

ministerstwo finansów e deklaracje