Brak wyników wyszukiwania.

Trwa generowanie dokumentu...

Zakończono!

Pobierz

Monitorowanie social mediów

Monitorowanie social mediów
W artykule
Media społecznościowe to dla przedsiębiorcy XXI wieku miejsce, w którym może on budować nie tylko swój wizerunek, ale również relacje z klientami zarówno tymi, których już posiada jak i potencjalnymi. Zwrócenie uwagi na swoje usługi za pośrednictwem kanałów social media nie jest obecnie niczym odkrywczym, a wręcz przeciwnie trąci standardem. Z uwagi na fakt, że nasze działania niekoniecznie muszą być komentowane jedynie na oficjalnych profilach warto pamiętać o tym, jak ważne jest monitorowanie social mediów.  Takie działanie daje nam możliwość uniknięcia wielu sytuacji kryzysowych poprzez szybką reakcję, a także dowiedzieć się co użytkownicy myślą o naszej firmie.

Monitorowanie social mediów

Wiadomo, że każda akcja powoduje reakcję przez co stworzenie zjawiska mediów społecznościowych musiało pociągnąć za sobą inne powiązane z nimi czynności. Jednym z z ich jest monitorowanie social mediów, które to rozwija się nieprzerwanie od ponad sześciu lat, a do tej pory wydało na świat kilkadziesiąt instrumentów pomagających śledzić na bieżące poczynania naszej firmy w świecie online. Dokładna analiza wypowiedzi publikowanych na strona www, blogach czy forach stanowi ważny element działań marketingowych w każdej firmie.  Dlatego właśnie tak istotne jest monitorowanie social mediów.  Przemierzanie poprzez zasoby sieci w celu dowiedzenia się jak postrzegane jest nasze przedsiębiorstwo pod kątem choćby zestawienia z konkurencją stanowi cenne źródło informacji. Monitorowanie mediów społecznościowych daje nam właśnie taką możliwość, która odpowiednio wykorzystując możemy przełożyć na pozytywny pogląd postrzegania zarówno naszej firmy jak i jej oferty w oczach potencjalnych i obecnych klientów. Co więcej monitorowanie mediów społecznościowych pozwala ustalić obecne trendy panujące w naszej branży - co jest wyjątkowo przydatnym instrumentem.

Monitorowanie social mediów - rodzaje narzędzi

W poszukiwaniu narzędzi do monitorowania social mediów na polskim rynku warto wiedzieć,że ich dostęp jest dość szeroki i skupia się zarówno na rozwiązaniach darmowych jak i tych odpłatnych. Co zatem warto wziąć pod uwagę przy ich wyborze? Kluczowym będzie na pewno ustalenie najważniejszych aspektów.  Z całą pewnością istotna będzie tu zatem jak najczęstsza aktualizacja systemu, która ma ogromne znaczenie na wypadek ewentualnej, negatywnej opinii. Pozwoli nam bowiem na odpowiedzieć w czasie, który skróci się dzięki temu do minimum. Monitorowanie social mediów nie powinno mieć także ograniczonego zasięgu. Solidne działania w tym zakresie muszą obejmować możliwe wszystkie miejsca w sieci. Jest to ważne kryterium, o którym nie powinno się zapomnieć podczas wyboru sposobu na monitorowanie social mediów.  Z pośród systemów stworzonych do tego typu działania warto zwrócić uwagę na te, które wymienione są poniżej.
  • Brand24
  • Google Alerts
  • IMMonitoring
  • PRESS-SERVICE
  • SentiOne
Jest to oczywiście niepełna lista systemów mających na celu monitorowanie media społecznościowe. Wymienione zostały w niej jedynie te narzędzia, które obecnie wiodą prym na naszym rynku. Ich popularność może oczywiście wpłynąć na nasz wybór jednak warto przetestować je indywidualnie w taki sposób by dobrać je w możliwie najwygodniejszy dla nas sposób. Wszystko to pozwoli na to, aby skutecznie zorientować się na temat tego jak widzą nas w sieci. Zobacz też:
> Badania lekarskie pracowników