Prowadząc własną działalność zapewne stosujesz różne formy reklamy. Początkowo możemy napotkać się z wieloma trudnościami w szczególności kiedy nasz budżet nie pozwala nam specjalnie zaszaleć w tym zakresie. Na emisję reklamy w radiu czy telewizji mogą sobie pozwolić jedynie duże firmy z długoletnim stażem na rynku. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy się reklamować. Wystarczy dobrze poznać narzędzia, które nie generują tak dużych nakładów finansowych a również są bardzo skuteczne. Oczywiście mowa o reklamie internetowej. Dzięki niej w prosty i niedrogi sposób możemy dotrzeć do dużego grona odbiorców.

Strona internetową - wizytówka online

W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o stworzenie strony internetowej naszej firmy. Dzięki niej potencjalny klient może odnaleźć nas w sieci. W przeciągu kilku miesięcy dobrze zaprojektowana strona powinna zacząć na siebie zarabiać. Jednak samo postawienie strony to nie wszystko. Musimy zadbać o to, aby witryna była systematycznie aktualizowana i dostarczała informacji o pojawiających się nowych produktach czy usługach. Powinniśmy też upewnić się, czy użytkownicy nie mają problemu z odnalezieniem na stronie kontaktu do naszej firmy.

Niedrogie formy reklamy

E-mail marketing - skuteczne narzędzie reklamowe

Prowadząc swój serwis internetowy masz możliwość wykorzystania narzędzia e-mail marketingu.  Wystarczy że dasz możliwość użytkownikom subskrypcji Twojej witryny i zgromadzisz bazę mailingową. Takie działania umacniają więź między klientem a marką. Zainteresowany osoby dostają bezpośrednio na maila najnowsze informacje o firmie, produktach czy aktualnych promocjach.

Media społecznościowe - najlepszy kanał komunikacji w internecie

Portale społecznościowe z roku na rok zyskują miliony użytkowników. Sama strona internetowa firmy nie wystarcza. Powinniśmy zadbać również o profil na Facebooku, Twitterze czy Google Plus. Takie strony są darmowe i pozwalają szybko dotrzeć do zainteresowanych klientów. Największą ich zaletą jest możliwość bezpośredniego kontaktu z użytkownikiem. Możemy odpowiadać na wysłane pytania i komentarze czy prowadzić czat rozmowę. Najlepiej kiedy nasza witryna internetowa jest zintegrowana z profilami w social media i przesyłane są na nie informacje publikowane na stronie.

Drukowane materiały reklamowe

Warto zaopatrzyć firmę w podstawowe materiały poligraficzne jak ulotki czy wizytówki. Koszt jest niewielki, a ich posiadanie świadczy o profesjonalizmie firmy i odpowiednim przygotowaniu do bezpośredniego kontaktu z klientem. Nie tylko właściciel firmy powinien posiadać przygotowane wizytówki ale również wszyscy pracownicy, którzy mają kontakt z interesantem.

Oczywiście powinniśmy rozdawać nasze materiały przy każdej nadarzającej się okazji, aby dotrzeć do jak największej grupy osób. Natomiast same ulotki czy plakaty najlepiej sprawdzają się w środowisku lokalnym np. gdy chcemy poinformować o jakimś wydarzeniu.

Zobacz też:

Rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron