Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że dobra treść to wysoka sprzedaż. Dobre teksty potrafią pracować na naszą sprzedać przez wiele miesięcy. Dowiedz się jak tworzyć takie teksty, które pokochają czytelnicy.

Po pierwsze -  nie nudź i pisz rzetelnie

Artykuły, które dostarczają rzetelnej wiedzy, mogą przynieść duże lepsze efekty niż rabat czy super promocja. Dlatego, zamiast pisać o byle czym i byle jak, lepiej postarać się o dostarczeniu ciekawej i wartościowej treści. Najważniejsza zasada- aby treść czytało się z przyjemnością, należy włożyć w jego napisanie sporo wysiłku. Pisanie tekstów nie musi być wielkim wyczynem, jeśli znasz reguły i zasady, którymi kieruje się każdy profesjonalny copywriter.

Postaw odpowiednią tezę

Pisanie bez celu nie przyniesie spektakularnych rezultatów. Przed przystąpieniem do pisania postaw tezę, którą da się wyrazić w kilku zdaniach. Będzie ona drogowskazem mapą, dzięki której w każdej chwili możesz nawrócić, jeśli za bardzo odbiegniesz od tematu.

Akapity, akapity i jeszcze raz akapity

Segreguj starannie swoje teksty, stosuj pogrubienia, punktowania, podkreślenia i wszystko, co Ci przyjdzie do głowy. Im bardziej różnorodny tekst, tym łatwiej odbiorcy będzie się go czytać. Jeżeli tylko masz możliwość, prezentuj dane w ciekawych grafikach.

Zasady pisowni

Aby tekst był dla czytelnika przyjemny i zrozumiały najlepiej trzymać się poniższych zasad:

  • stosuj czas teraźniejszy,
  • unikaj fachowej, nieznanej terminologii - jeśli musisz jej użyć, zamieść wyjaśnienie,
  • Nie stosuj zbyt dużej ilości pisania wyrazów z wielkiej litery. Wystarczy na początku zdań i dla nazw własnych,
  • stosuj niecodziennie podejście do tematu,
  • unikaj czasu przeszłego,
  • postaraj się o jak najlepsze nagłówki.

Sekret mistrzów pisania

Największym sekretem dobrych tekstów jest jego przydatność dla czytelnika. Prawdziwą gwiazdą staną się jedynie te artykuły, które dostarczają rzetelnej, przydatnej wiedzy, która niejednemu się przyda. Dobrze jest obserwować czego szukają inni i dawać im odpowiednią odpowiedź.