TypingonLaptop_zps37d5b78dProgramy do płac znacznie przyspieszają proces tworzenia dokumentacji kadrowej. Są proste w w obsłudze oraz niedrogie. Jednakże nie dla każdej firmy nadaje się taka sama aplikacja.

Właściciel firmy decydujący się na kupno programu do płac i kadr, musi dokonać kompleksowej weryfikacji potrzeb swojej działalności. Lepiej dopasowany program usprawni zarządzanie przedsiębiorstwem i zmniejszy koszty mające związek z prowadzeniem kadr.

Program internetowy, czy klasyczny na płycie?

Użytkowanie programu do płac, zarówno tego udostępnianego przez Internet, jak i tego instalowanego na komputerze, nie różni się zbytnio. Różnica polega na sposobie dostępu. W klasycznych oprogramowaniach użytkownik zakupuje licencję na aplikację, a później instaluje ją na swoim komputerze. Model aplikacji internetowej to zmienia. Użytkownik nie zakupuje aplikacji, za niedużą opłatę abonamentową dostaje natomiast dostęp do rozbudowanego narzędzia do kadr i płac. Dodatkowo, użytkownicy online mają nieograniczony, 24-godzinny dostęp do dokumentacji firmowej, bez względu na to, gdzie się znajdują. Nie trzeba także instalować aplikacji na kilku komputerach, a co za tym idzie, wydawać kolejnych pieniędzy na licencje. Programy do płac online to przyszłość współczesnej księgowości. Usprawniają bowiem zarządzanie firmą, a także znacząco redukują wydatki związane z ich używaniem. Są doskonałym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, który mają alergię na kosztowne i toporne w obsłudze programy instalowane na komputerze.

Zobacz też:

przelicznik netto brutto