Prowadząc działania mailingowe zapewne nieustannie sprawdzasz, które kreacje są bardziej skuteczne - czy te z dużymi grafikami i małą ilością tekstu a może te zawierające więcej informacji tekstowych. Na pewno weryfikujesz na bieżąco, w jaki dzień tygodnia Twoi subskrybenci najchętniej otwierają wiadomości od Ciebie? I często dziwisz się, że wskaźnik OR (Open Rate) jest wyższy w niektórych dniach nawet dwukrotnie. Dlaczego tak się dzieje? W artykule podpowiadamy, jaki wpływ ma projektowanie w e-mail marketingu na konwersję.

Projektowanie w e-mail marketingu - jakie elementy mają znaczenie?

Kreacja w mailingu

Na samym początku należy pamiętać, że są zaledwie 1-3 sekundy na zainteresowanie odbiorcy. W tym celu oprócz pierwszego kroku, jakim jest wybranie i dobre sprofilowanie grupy docelowej, należy wybrać także odpowiedni szablon wiadomości. Należy zwracać szczególną uwagę na kolorystykę, czyli wybór odpowiednich kolor dla modułów ważnych i tych mniej istotnych. Należy jak najbardziej podkreślić informacje dla nas ważne, np. przycisk “Kup teraz”, który będzie przekierowywał do strony Twojego e-sklepu. W przypadku buttonów w mailingu powinny być one widoczne już na pierwszym widoku maila i mogą znajdować się one zarówno na początku kreacji, jak i na końcu, ponieważ użytkownik który zescrollował już całą wiadomość nie będzie musiał wracać do jej początku, aby kliknąć w przycisk np “Przejdź do sklepu”.

Czas wysyłki

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, ale na pewno także w tym punkcie grupa docelowa odgrywa duże znaczenie. W innych porach młode mamy będą śledziły maile i przeglądały oferty, a o innej porze przedsiębiorca, który jak wiadomo z pracy nie wychodzi prawie nigdy. Dlatego zarówno godziny jak i czas wysyłki należy dostosować przede wszystkim do swojej grupy docelowej.