Szukanie nowej pracy przede wszystkim wiąże się z poświęceniem wielu godzin oraz sporej ilości energii i zaangażowania. Dużo łatwiej znaleźć pracę ludziom młodym, którzy nie mają jeszcze zbyt wielu obowiązków związanych z rodziną. Jak zatem znaleźć pracę, kiedy konkurujemy z mnóstwem dużo młodszych osób?

Szukanie pracy po czterdziestce

Szukanie pracy nie dotyczy jedynie osób, które świeżo ukończyły swoją edukację. W każdym wieku może nadejść moment, kiedy jesteśmy zmuszeni do szukania nowego stanowiska bądź sami tego chcemy. Jak przekonać rekrutera, że warto nas zatrudnić a nasz wiek może być tylko atutem? Przede wszystkim powinieneś odpowiednio przedstawić swoje doświadczenie zawodowe. Wiele lat na rynku pracy spowodowało, że na pewno masz się czym pochwalić. Czasem bogate doświadczenie jest dużo cenniejsze niż wysokie wykształcenie i młody wiek. Oprócz doświadczenia na pewno masz wiele cennych kontaktów, które mogą okazać się przydatne. Dokładnie wiesz do kogo zwrócić się w jakiej sprawie, aby szybko załatwić sprawę. Żaden młodociany kandydat nie może równać się z takim pracownikiem. Najważniejsze za to może okazać się, że w porównaniu z niedoświadczonymi 20-to latkami Ty już wiesz, co chcesz robić i w czym jesteś dobry. Pracownik, który z pasją i zapałem wykonuje swoje obowiązki to prawdziwy skarb.  

Błędy, o których powinieneś pamiętać

Jeżeli już dawno nie jesteś aktywnym uczestnikiem rynku pracy i nie wiesz, jak profesjonalnie do tego podejść zapoznaj się z naszymi radami. Na wstępie powinieneś skupić się na napisaniu odpowiedniego CV. Jeśli nie czujesz się na siłach, możesz zlecić wykonanie profesjonalnego CV firmie, która się tym specjalizuje. Jeżeli natomiast sam chcesz stworzyć dobre CV, przejrzyj najpierw w internecie przykłady takich dokumentów. Musisz zdawać sobie sprawę, że to właśnie ten dokument decyduje czy rekruter zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Każdy najmniejszy błąd może spowodować, że Twoje CV trafi do kosza, dlatego po stworzeniu dokumentu dokładnie go sprawdź kilka razy. Inną kwestią jest wizerunek pracownika w internecie. Warto sprawdzić co można znaleźć na nasz temat w sieci i czy nie skreśli nas to w oczach rekrutera. Pamiętaj również, że dojrzały wiek i doświadczenie nie zwalniają Cię z obowiązku ciągłego zdobywania wiedzy i doskonalenia się. A przede wszystkim uwierz w siebie, pokaż na co Cię stać i przedstaw konkretne powody, dla których warto Cię zatrudnić. Pozytywne myślenie może być niezwykle przydatne i zdziałać cuda. Uśmiech i optymistyczne podejście zapewne będzie przydatne podczas rozmowy.