Dla przedsiębiorcy, który nie boi się nowych rozwiązań, ceni wygodę, swój czas i ograniczenie formalności do minimum powinien zainteresować się ofertą, z jaką wychodzi coraz więcej firm leasingowych oraz banków - leasingiem online. Jest to niezwykle komfortowa forma finansowania firmowych zakupów.

Przede wszystkim z myślą o wygodzie klientów, jak również w celu poprawy konkurencyjności firmy na rynku, coraz więcej instytucji świadczących usługi leasingowe (w tym także sklepów internetowych), wprowadza do swojej oferty możliwość sfinansowania zakupów online. Co ważne, taka umowa leasingu niczym nie różni się od standardowej umowy podpisanej w placówce. Różnica dotyczy jedynie samej procedury wnioskowania o leasing i przyznawania produktu.

Przy leasingu online przedsiębiorca nie traci czasu na dostarczanie niezbędnych dokumentów do placówki - nie musi nawet wychodzić z domu, czy biura. Wszelkie formalności może zrealizować przez Internet.  Wszystko to sprawia, iż leasing online to wygodny i szybki sposób finansowania firmowych zakupów.

Wśród zalet leasingu online można wymienić:

  • maksymalnie uproszczone procedury - wniosek leasingowy wypełniany jest przez samego przedsiębiorcę za pośrednictwem Internetu, a umowa dostarczana jest do niego z wykorzystaniem usług pocztowych,
  • załatwienie wszystkiego bez wychodzenia z domu - to duża oszczędność czasu, nie trzeba przekładać spotkań i odrywać się od bieżących spraw,
  • szybka decyzja leasingowa,
  • ekspresowa dostawa sprzętu,
  • korzystne warunki finansowe.

Dlaczego warto skorzystać z ofert firm świadczących usługi leasingowe?

Leasing to wygodne rozwiązanie zarówno dla startujących, jak i istniejących już od dłuższego czasu firm. Umożliwia on łatwy i szybki dostęp do nowoczesnych technologii. Ponadto umożliwia czerpanie natychmiastowych korzyści z produktu, bez angażowania własnych środków finansowych, dzięki czemu można je przeznaczyć na bieżącą działalność firmy.

Leasing to rozwiązanie zwiększające płynność finansową firmy. Ponadto przedsiębiorca decydujący się na takie rozwiązanie może korzystać z różnego rodzaju korzyści podatkowych, takich jak zaliczanie rat leasingowych do kosztów uzyskania przychodu, co pozwala obniżyć podstawę opodatkowania.