Rejestracja firmy to dla niejednego droga przez mękę. Może właśnie dlatego tak niewiele osób, śniących o własnym przedsięwzięciu, godzi się na ten uczynek. Urzędy nie wspomagają w podjęciu tej jednej z najtrudniejszych decyzji w żywocie, a wręcz komplikują prowadzenie wszelkich kwestii.

Przyobiecane przez władze stanowiska przyjęć, gdzie można przeprowadzić większość spraw zintegrowanych z założeniem firmy, pracują w małej ilości miast Polski, chociaż choćby i tam koncepcja zrobienia całości w jednym stanowisku odbiega często od obrazu na ten temat. Mając świadomość tego, że nie możemy liczyć na uczynność referentów, powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Niżej podszepniemy Ci, co zrobić, ażeby zalegalizować biznes.

Po pierwsze należy pomyśleć, jakim biznesem chciałbyś się zajmować. Tutaj zatrzymaj się na moment. Szczegółowo zastanów się w jaki sposób działać Twoja działalność, a potem usiądź i zanotuj całość w schemacie. To jeden ze środków do sukcesu Twojego biznesu.

Gdy już dopracujesz swój biznesplan, powinieneś przystąpić do działania. Pamiętaj, że jeżeli nie zrobisz całości w jednym „okienku”, będziesz zmuszony nachodzić się po kilku urzędach. Na Twojej liście muszą się znaleźć między innymi: Urząd Skarbowy, Urząd Miasta lub Gminy, Urząd Statystyczny, Zakład Usług Społecznych a w pewnych przypadkach Sanepid i Inspekcja Pracy. Uwaga od niedawna funkcjonuje jedno okienko - można złożyć druk EDG1 w urzędzie gminy

Po takiej wycieczce, do całkowitego szczęścia potrzebna Ci będzie tylko pieczęć i identyfikacja wizualna przedsiębiorstwa. Gdy wykonasz wszystkie wymienione wyżej porady, możesz bez problemu ogłosić start swojego interesu.