CRM

Trzonem każdego biznesu jest ciągły związek i zadowolenie kontrahenta. Niezmiernie istotne jest byśmy posiadali jednorodny system na każdym odcinku procesu biznesowego - od wstępu sprzedaży poprzez poprawki do przygotowywania raportów, raporcików, bilansów, sprawozdań zarówno indywidualnych a także zbiorczych, ogólnych. Jest to strasznie ważne instrument w pracy każdego przedsiębiorstwa Co ja mówie to nie tylko intrument, narzędzie czy też program, to także taktyka całego naszego biznesu.

Programy 'klasy CRM' często używane są dodatkowo w spółkach korzystających z pajęczyny mobilnych pracowników . Nawiązują oni połączenie co kilka dni z systemem centralnym, dzięki czemu zaktualizowane przez nich dane lub informacje o pozyskanych kontrahentach skierowane są do centralnego systemu . Systemy 'klasy CRM' są często nierozerwalną cząstką całego systemu informatycznego. Wydolne działanie programu nie byłoby łatne, bez systemów baz danych i systemów informatycznych.

Niewiele jest systemów tej klasy, które są bezpłatne. Jednym z takich programów jest SugarCRM - jest on anglojęzyczny, darmowy, bezpłatny, zagraniczny i naprawde fajny. Dla małych, mikro, malutkich i średnich firm o wiele wygodniejszym programem jest wbudowany CRM. Ma on baza kontrahentów oraz kontaktów i terminarz. Unikalną cechą tego programu jest możliwość wpisywania [wszelkich|jakichkolwiek| zdarzeń, króków milowych, wydarzeń, wypadków powiązanych z kontrahentem bądź kontaktem. Użytkownik ma możliwość dodania terminów do terminarza.