Powodów, dla których wielu ludzi prowadzi blogi internetowe jest mnóstwo – są one jedną z najpopularniejszych form udostępniania treści w sieci. Sporo osób robi to przez platformy takie jak Blogger lub WordPress.

Jak prowadzić firmowego bloga?

Chęć opowiedzenia o swoim hobby, udostępniania informacji o ważnych wydarzeniach, a nawet zarobienia pieniędzy to główne powody, dla których blogerzy systematycznie publikują rozmaite materiały. Możliwości, jakie dają platformy do prowadzenia blogów warto wykorzystać w celu promowania marek. Jest to świetne rozwiązanie dla firm posiadających własne strony internetowe – każdy opublikowany wpis to kolejna zaindeksowana strona, co jest pomocne w zwiększaniu ruchu na witrynie. Publikując materiały na blogu należy przede wszystkim zadbać o to, aby były tożsame z marką – najlepiej jeśli będą nawiązywały do oferowanych przez firmę produktów lub usług. Prowadząc bloga, nie zapominaj również o odpowiadaniu czytelnikom na nurtujące ich pytania. Komunikacja z czytającymi Twoje artykuły pomoże w zbudowaniu dobrego wizerunku działalności.

Blog firmowy – pomoc w zwiększeniu sprzedaży

Wiadomo już, że prowadzenie bloga pomaga w zwiększeniu ruchu na stronie internetowej. Warto też zastanowić się, jak działanie to może wpłynąć na sprzedaż oferowanych przez firmę dóbr. Udostępniając swoim czytelnikom darmowe ebooki lub raporty, możesz zachęcić ich do pozostawiania swoich danych osobowych, które wykorzystasz w celu przesłania pełnej oferty. Prowadzisz sklep internetowy? Z nim także możesz połączyć swojego bloga! W ten sposób uzyskasz kolejną możliwość reklamowania produktów. Opcja ta świetnie sprawdza się w przypadku blogów kulinarnych – można umieszczać na nie przepisy posiłków, których składniki dostępne są w sklepie. Zobacz też:

Skrócenie okresu wypowiedzenia Ewidencja pojazdów Leasing finansowy a operacyjny