Na spotkaniach branżowych, targach pracy lub konferencjach prasowych często wręczane są gadżety firmowe. Miły upominek pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy oraz zachęca do podejmowania z nią wspólnych działań.

Czym powinien być gadżet firmowy?

Upominek, jaki wręczysz pracownikowi lub klientowi powinien być przede wszystkim nośnikiem informacji o firmie – niezależnie czy będzie to długopis, smycz, czy notes, musi znaleźć się na nim logo firmy. Dodatkowo na gadżecie warto umieścić hasło reklamowe, które pomoże w kojarzeniu przedmiotu z Twoją działalnością. Wręczenie takiego prezentu to także pewna forma komunikacji z klientem, zatem warto pamiętać, że ważną funkcję pełnią też tutaj przenoszone przez gadżet emocje – zadbaj o to, aby były one spójne ze strategią marki. Aby obdarowana osoba chętnie korzystała z prezentu, musi on być funkcjonalny. Postaraj się, gadżety były adekwatne do potrzeb Twoich pracowników, partnerów lub potencjalnych klientów, a chętnie będą korzystać z nich zarówno w pracy, jak też w wolnym czasie. Poza funkcjonalnością istotna jest też estetyka oraz jakość gadżetów. Długopis, kalendarz lub smycz to pewnego rodzaju wizytówki firmy! Warto skupić się tutaj na aktualnych trendach, dzięki czemu pokażesz, że Twoja firma podąża za nowinkami.

Gadżety firmowe – jak dostosować je do sytuacji

Aby gadżety skutecznie budowały pożądany wizerunek firmy, dobrze jest dopasowywać je do rozmaitych sytuacji. Na szkoleniu przydatne mogą okazać się przykładowo długopisy oraz notatniki, a pracownicy pewnie ucieszą się z nowych pendrive'ów, na których otrzymają ważne materiały. Gadżety firmowe zazwyczaj dzielimy na wewnętrzne i zewnętrzne. Pierwsze trafiają do pracowników najczęściej jako ‘wyprawka’, okazjonalny upominek, a nawet forma osłody w przypadku odejścia z firmy. Wręczanie takich prezentów pomaga w budowaniu pozytywnych relacji między pracownikiem i pracodawcą, a także jest skromną formą gratyfikacji za pełnienie obowiązków. Gadżety zewnętrzne wręczane są dla osób spoza firmy i mają za zadanie wywoływać w obdarowanych określone emocje. Jakie upominki wybrać? Tutaj także warto dopasować je do planowanego wydarzenia. Na konferencji prasowej dobrze jest obdarować dziennikarzy notatnikami lub power bankami, natomiast na targach pracy świetnie sprawdzą się teczki na dokumenty, które pomogą uczestnikom w gromadzeniu otrzymanych materiałów. Polecamy:

Brutto netto wynagrodzenie Niewykorzystany urlop Podróż służbowa