Blogowanie to skuteczny element strategii content marketingowej. Blog jest na tyle uniwersalny, że można wykorzystać jego potęgę w prawie każdej branży. Szczególnie blog w e-sklepie może skutkować wzrostem sprzedaży i zainteresowania użytkowników.

Co powinien zawierać blog w e-sklepie?

Blog w e-sklepie różni się nieco od tradycyjnego blogowania. Powinien on bowiem być spójny z profilem sklepu internetowego oraz odznaczać się treściami, które zawierają między innymi:

  • Dopasowaną tematykę

Tematyka bloga w sklepie internetowym powinna być powiązana z zakresem oferowanych produktów. Pozwoli to na stworzenie spójnego obrazu sklepu, a nie zniechęci wrzucaniem przypadkowych treści, mających na celu wyłącznie zdobycie popularności lub po prostu dodanie czegokolwiek w zastępstwie.

  • Odpowiedzi na pytania klientów

Często zapytania klientów mogą zainspirować do stworzenia wartościowych i przydatnych treści. Publikacja takiego tekstu sprawi, że blog w e-sklepie stanie się również źródłem informacji, a klienci poczują, że również mają wpływ na kształtowanie się rozwoju firmy.

  • Zróżnicowane treści

Blog w e-sklepie nie powinien być tylko suchym tekstem. Warto jest wzbogacić go o zdjęcia, infografiki, gify, a nawet krótkie filmiki. To wszystko sprawi, że użytkownicy nie będą czuli znudzenia jednolitą treścią i będą częściej wracać na bloga.

Jakie zalety ma blog w e-sklepie?

Blog w e-sklepie prowadzony w odpowiedni sposób może przynieść wiele korzyści i przyczynić się do rozwoju sklepu. Dlaczego blog w e-sklepie jest potrzebny?

  • Zwiększa sprzedaż

Blog jest również czasem formą reklamy natywnej, która poprzez lokowanie produktu lub ukazanie jego zalet, zwiększa sprzedaż.

  • Poprawia SEO

Prowadzenie bloga wpływa również w bardzo dobry sposób na wyświetlanie sklepu w wynikach wyszukiwania, oraz wzmacnia pozycję poprzez dobre treści.

  • Dostarcza wiedzę

Blog w e-sklepie powinien być przede wszystkim źródłem wartościowej wiedzy. Dzięki temu w oczach użytkowników sklep internetowy buduje pozycję eksperta z danej dziedziny.

  • Informuje

Jest to również miejsce na zamieszczanie informacji o nowych produktach lub ciekawostkach z życia e-sklepu. Funkcja informacyjna również pozytywnie wpływa na odbiór e-sklepu przez konsumentów.

Dowiedz się, jak założyć sklep internetowy i wzmocnij sprzedaż poprzez efektywne działania content marketingowe.

Polecamy do przeczytania - Jednolity plik kontrolny

Vkatalog.pl