Czy nam się to podoba czy też nie, zakupy w internecie na stałe zagościły w naszym życiu. Co stoi za ich olbrzymim sukcesem? Niższe ceny – niewątpliwie tak, łatwość i wygoda - z całą pewnością, jednak to, co najbardziej różni towary ze sklepów stacjonarnych od tych wirtualnych to ich różnorodność w sieci bowiem możemy kupić wszystko, dosłownie wszystko.

Internet to nie tylko kopalnia mniej lub bardziej przydatnych informacji to miejsce, w którym zawieramy przyjaźnie, szukamy miłości, studiujemy, pracujemy, a nawet się spowiadamy. Jest to również niczym nieograniczony wirtualny pchli targ, gdzie nabyć możemy przedmioty na zakup, których nie moglibyśmy pozwolić sobie w realnym sklepie. Ba! Na zakup, których nawet byśmy nie wpadli. Możliwości jest naprawdę wiele.

Oferta e-sklepów

E-sklepy każdego dnia prześcigają się w ilościach niecodziennych towarów, które można zakupić za ich pośrednictwem. Przeczesując się przez ich ofertę można na przykład natknąć się na sztuczny sylikonowy brzuch ciążowy, który idealnie udaje ciąże. Zakup telewizora, który w całości wykonany jest ze złota również nie stanowi problemu. Szukając czegoś dla naszych czworonogów możemy z kolei trafić na sklep mający w swojej ofercie stworzone specjalnie dla nich okulary przeciwsłoneczne. Posiadacze psów, którzy nie do końca radzą sobie z obowiązkiem ich wyprowadzania bądź zwyczajnie nie mają na to czasu, mogą odnaleźć pomoc w sklepie, który specjalizuję się w sprzedaży toalet dla zwierząt( niestety wyszkolenie psa w kierunku korzystania z takiego urządzenia pozostaje po stronie właściciela). Istnieje niewielkie, ale jednak możliwe prawdopodobieństwo, że być może komuś przyda się e-book dzięki, któremu można zbadać swoje szanse wejścia na rynek chińskich, drewnianych desek klozetowych wtedy także wystarczy poszukać go w internecie. Wciąż mało efektownie? Więc może kupić coś, co wydaję się być kompletnie nieosiągalne, jak na przykład kawałek wszechświata? Tak i taką szansę daję nam wirtualny shopping. Jeśli tylko chcemy możemy stać się posiadaczami własnej gwiazdy, a nawet działki na księżycu.

Aukcje internetowe tu znajdziesz wszystko

Choć sklepy online bez wątpienia potrafią zaskoczyć liczbą niecodziennych przedmiotów w swojej ofercie to jednak prawdziwą gratką, dla poszukiwaczy tego typu atrakcji z całą pewnością są aukcje internetowe. Serwisy aukcyjne są ogólnodostępne, a co za tym idzie ilość dziwny towarów sprzedawanych za ich pośrednictwem jest w zasadzie nieograniczona - bo przecież ile ludzi tyle pomysłów. A jeśli mowa o pomysłach, to te bywają delikatnie mówiąc naprawdę oryginalne.

Dla amatorów niecodziennych smaków oraz świata fantasy znajdzie się na przykład mięso jednorożca, które (jak zachęca sprzedawca) jest nie tylko smaczne, ale i bogate w wapń. Ci, którzy chcą wykorzystać ziemniaka w nieco innych celach niż kulinarne mogą zakupić w tym celu ziemniaczane działo. Kanapka z wizerunkiem Matki Boskiej, okno, z którego zastrzelono prezydenta Kennedy’ego ,a może słoik z duchem? Nie tego szukamy? Zatem może zainteresuje nas kupno jednego buta, brudnej skarpetki, kłębek włosów mamuta lub zestaw łowców wampirów? Jeśli natomiast niekoniecznie szukamy przedmiotu, a raczej niebanalnej usługi z tym również nie będzie problemu.

Do wyboru mamy m..in: ofertę trzymania za kogoś kciuków (sprzedawca gwarantuje, że jest tani i solidny), udostępnienie miejsca na swoim ciele jako powierzchni reklamowej, dla potępionych istnieje także szansa zakupu nowej duszy, a ci , którzy bali się tak hucznie zapowiadanego końca świata mogli nabyć chroniący przed nim, imienny certyfikat.

A co jeśli przypadkiem znudziło się nam nasze własne życie? Żaden problem! Idąc za przykładem pewnego Australijczyka możemy sprzedać naszą przeszłość. Ian Usher po rozwodzie chciał zacząć wszystko na nowo i w tym celu wystawił na aukcji internetowej swoje dotychczasowe życie. Zwycięzca za 400 tys. dolarów przejął majątek oraz pracę Iana, a on sam ruszył w podróż po świecie.

Dziwne aukcje na portalach internetowych mają również pozytywny wydźwięk. Tak jest chociażby w przypadku charytatywnych licytacji, gdzie również sprzedawane są niecodzienne usługi. Posprzątanie mieszkania przez znanych aktorów, obejrzenie wybranego meczu ze swoim ulubionym piłkarzem czy poprowadzenie audycji radiowej to tylko niektóre przykłady tego jak w ciekawy sposób można pomóc innym.

To, że ludzka wyobraźnia nie zna granic wiadomo nie od dziś. Jeśli jednak dodatkowo przesuniemy te granice dzięki równie nieskończonym możliwością jakie daje nam internet to możemy otrzymać naprawdę interesujące i powalające efekty. Warto zatem od czasu do czasu zajrzeć do świata online bo, kto wie co jeszcze może trafić do naszego wirtualnego koszyka.

Zobacz też:

Kwestionariusz osobowy druk

Badania wstępne do pracy

kalkulator brutto na netto