LinkedIn zaczyna zdobywać swoich fanów w Polsce. Jeżeli dbasz o swój rozwój zawodowy i chcesz być na bieżąco w swojej branży to ten portal jest dla Ciebie. Możesz tworzyć i dowolnie edytować swoje CV, zawierać znajomości i aktywnie poszukiwać pracy lub pracowników. Chcesz być własnym headhunterem - sprawdź, ile możesz zyskać zakładając swoje konto na LinkedIn.

Konto na LinkedIn a nisza rynkowa

Jeżeli masz już sprecyzowane swoje wymagania zawodowe, wiesz jaka branża Cię interesuje, będzie Ci o wiele łatwiej wykreować swój profil. Dodaj wszystko, co związane z Twoją dziedziną, w formie słów kluczowych. Należy to zrobić z umiarem, ale stawiając na faktycznie niszowe (i zgodne z prowadzonym profilem) frazy, zwiększasz szansę, że wyświetlisz się osobom, które szukają ludzi takich jak Ty. Pamiętaj o zawarciu informacji, o kursach, seminariach i warsztatach. Dzięki nim, jasno nakreślisz obszar swojej specjalizacji oraz to, że realizujesz się także poza biurem. LinkedIn daje także możliwość kreowania własnego URL. Wykorzystaj to, ponieważ dzięki temu Twój profil będzie bardziej rozpoznawalny i łatwy do zapamiętania. Budując unikalny adres, podkreślasz także swój profesjonalizm, co jest dodatkowym plusem od strony kreowania wizerunku. Pamiętaj też, aby zaznaczyć widoczność dla osób niezalogowanych - dzięki temu, Twoje konto na LinkedIn nie będzie wymagało logowania do serwisu, aby obejrzeć pełną treść. To znacznie ułatwia dostęp potencjalnym pracodawcom i klientom.

Co powinno zawierać Twoje konto LinkedIn?

Konto na LinkedIn ma największy plus w tym, że nie trzeba się tam logować każdego dnia. Wystarczy kilka wizyt w miesiącu, aby zaktualizować szczegóły lub informacje o szkoleniach, czy bieżących projektach. Jednak warto pamiętać, że profil powinien zostać skonfigurowany w 100%. Wypełnienie samego doświadczenia zawodowego, to zbyt mało informacji, aby przekonać pracodawcę. Całe szczęście, intuicyjny kreator konta przyjdzie nam z pomocą na każdym etapie tworzenia profilu. Warto także dbać o aktualne CV w pliku, zaprosić znajomych i zachęcić do wystawienia referencji przez poprzednich pracodawców. Zobacz też:

Ile dni na dostarczenie zwolnienia? z brutto na netto

Zaproś znajomych, bądź aktywny i przede wszystkim - zawieraj nowe znajomości i poszerzaj sieć kontaktów! Więcej o tym, jak pozycjonować swoje konto na LinkedIn, możesz dowiedzieć się z artykułu: Pozycjonowanie? Zacznij od LinkedIn! o-Katalog.pl