Runek pracy w Sosnowcu, pomimo panującej pandemii ma się całkiem dobrze, dlatego tez wielu pracodawców nie ma problemów z pozyskaniem pracowników na wolne etaty. Poniższy artykuł prezentuje komplet  informacji na temat specyfiki rynku pracy w Sosnowcu oraz przedstawiamy porady dla pracodawców odnośnie efektywnego prowadzenia procesów rekrutacyjnych w firmie.

Sosnowiec i lokalny rynek pracy 

Sosnowiec to miasto znajdujące się w województwie śląskim z 200 tys. mieszkańców. Pod względem liczby mieszkańców jest trzecie w całym województwie oraz piętnaste w skali kraju. Stosunkowo duża liczba mieszkańców powinna stanowić dowód na to, że w mieście nie istnieje problem bezrobocia. Czy jest tak w rzeczywistości? Postanowiliśmy sprawdzić raporty rynkowe. 

Jak wskazuje Powiatowy Urząd Pracy, w kwietniu 2021 roku stopa bezrobocia wyniosła w Sosnowcu 7,1%. Dla porównania: w tym samym czasie bezrobocie w całym województwie śląskim wyniosło 5%, zaś w całym kraju 6,3%. Z kolei w lutym 2020 roku, czyli w czasie przed pandemią, stopa bezrobocia wynosiła w tym mieście 5,5%.

Sosnowiec - gdzie znaleźć zatrudnienie

W miarę dobra sytuacja na rynku pracy ułatwia sytuację  pracodawcom,  którzy aktualnie prowadzą rekrutację i chcieliby w jak najkrótszym czasie zatrudnić specjalistów w swojej dziedzinie. Pomimo podwyższonej stopy bezrobocia z uwagi na koronawirusa łatwiej jest pozyskac pracowników ponieważ dużo osób szuka pracy. Warto wspomnieć, iż najłatwiej mają pracodawcy poszukujący pracowników niższego szczebla, ponieważ wielu mieszkańców miasta nie posiada odpowiednich kwalifikacji, które umożliwiałyby podjęcie pracy w lepiej opłacanych zawodach. 

W jakich branżach można znaleźć zatrudnienie w Sosnowcu? Gdy spojrzymy na aktualne oferty pracy Sosnowiec, to zauważymy, że na zatrudnienie "od ręki" mogą liczyć przede wszystkim pracownicy fizyczni, kierowcy, monterzy oraz sprzedawcy. Jednocześnie problemów ze znalezieniem pracy nie powinni mieć wykwalifikowani fachowcy, np. z branży IT. 

Sosnowiec - gdzie warto publikować ogłoszenia o pracę? 

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, w związku z tym, iż stopa bezrobocia w Sosnowcu plasuje się na dość wysokim poziomie, pracodawcy zazwyczaj nie mają problemów z obsadzaniem wakatów w swoich zakładach pracy. Wielu z nich zastanawia się jednak, gdzie najlepiej jest publikować ogłoszenia o pracę Sosnowiec. 

Dawniej podstawowym sposobem poszukiwania pracowników było umieszczanie ogłoszeń w prasie. Dziś jest to forma archaiczna, gdyż czytelnictwo gazet spada dość znacząco. Obecnie o wiele większą popularnością cieszą się wyspecjalizowane portale internetowe, dzięki którym można publikować całkowicie darmowe ogłoszenia o pracę Sosnowiec. 

Z tych portali korzystają równie chętnie zarówno pracodawcy jak i pracownicy poszukujący zatrudnienia. Wynika to z ich nieograniczonej dostępności - zawsze, gdy mamy na to ochotę, 365 dni w roku, 24 godziny na dobę - możemy odwiedzić daną stronę oraz zapoznać się z najświeższymi ogłoszeniami bądź opublikować własne.