Aplikacja komputerowa oszczędza czas, usprawnia pracę oraz wspomaga prowadzenie firmy. Jest niezastąpionym znakiem rozpoznawalnym współczesnej przedsiębiorczości. Czy opłaca się oszczędzać na aplikacjach w firmie?
Markowe aplikacje komputerowe są drogie. Ich koszt wielokrotnie przewyższa oczekiwania przedsiębiorców. Ponadto, trzeba systematycznie dokupować do nich uaktualnienia, żeby mogły sprawnie i należycie pracować. Co gorsze, każdy dodatkowy komputer w firmie musi mieć zakupioną osobną licencję producenta. A to dodatkowo zwiększa koszty użytkowania programu. Dlatego też, przedsiębiorcy coraz częściej szukają alternatywnych rozwiązań. A takie właśnie istnieje.

Programy komputerowe za darmo

Coraz większa liczba producentów programów biznesowych udostępnia swoje narzędzia bezpłatnie. Co więcej, jakość tych programów nie jest gorsza od nietanich, markowych programów. Znajdują się one w w sieci internetowej. Wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową słowa kluczowe, jak na przykład program do faktur albo program magazynowy, i pobrać z sieci. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby wybrać ten program, który będzie odpowiedni. Kryterium oceny musi dotyczyć łatwości użytkowania, wygładu, wygody i swobody pracy, bezbłędności, funkcjonalności, możliwości oraz użyteczności.

Darmowe programy - e-aplikacje

Prócz występujących w internecie bezpłatnych programów, na uwagę zasługują też aplikacje internetowe udostępniane na specjalistycznych portalach. Przede wszystkim dlatego, że nie trzeba ich instalować na dysku twardym komputera. Wystarczy jedynie zalogować się na stronę internetową, by móc w pełni korzystać z wszystkich funkcjonalności narzędzia biznesowego. To z kolei bardzo przyspiesza i ułatwia pracę w firmie. Wszelkie czynności można bowiem wykonywać z dowolnego miejsca na świecie o dowolnej porze dnia i nocy.