server farmProgramy internetowe usuwają z rynku dotychczasowe aplikacje zawarte na płycie CD. Są tańsze i wygodniejsze w eksploatacji od programów płytowych. Ponadto posiadają dodatkowe zalety, które stoją za coraz większą popularnością e-programów.

W dotychczasowym systemie używania aplikacji, użytkownik zakupuje płytę CD wraz z licencją, a później zapisuje ją na dysku twardym swojego komputera. E-programy to zmieniają. Przedsiębiorca posiada dostęp do gigantycznego narzędzia, którego nie musi kupować na własność. Płacąc niewielki abonament uzyskuje on dostęp do portalu internetowego, a po zalogowaniu się na stronie może już w pełni korzystać z wszystkich funkcjonalności programu. Nie ma potrzeby zakupować aktualizacji, bo o aktualność aplikacji dbają administratorzy portalu.

Dodatkowo, w ramach jednego abonamentu można zakładać dowolną ilość kont, przypisanych do wszystkich pracowników przedsiębiorstwa. To z kolei sprawia, że cała działalność może być przeniesiona do sieci internetowej, a praca może być wykonywana z każdego miejsca na świecie, bez względu na porę nocy i dnia. Dzięki wprowadzeniu mobilności do przedsiębiorstwa, można też dotrzeć do o wiele większego grona klientów. System umożliwia tworzenie terminarzy, tworzenie rozbudowanych baz danych z informacjami o klientach, pracownikach oraz kontrahentach firmy, tworzenie rozmaitych dokumentacji i analiz ekonomicznych jednostki, a także tworzenie dokumentów sprzedażowych, wystawianie faktur, analizę rentowności jednostki, prowadzenie dokumentacji firmowej i księgowości, przesyłanie formularzy urzędowych, tworzenie rocznych zestawień sprzedażowych oraz prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej.