Przez Internet można zarobić. Pytanie tylko, jak dużo. Najlepszym udaje się zyskać sporo, bo nawet parę tys. PLN w przeciągu miesiąca, wcale nie opuszczając własnego mieszkania. Należy tylko mieć wiedzę, gdzie można móc zarabiać?

Sposobem na dochodowy biznes jest freelancing, czyli praca na własny rachunek, bez etatu przez wykonywanie pracy na zlecenie. Freelancerzy pracy szukają na specjalnie stworzonych w tym celu witrynach WWW, które zajmują się pośrednictwem w zleceniach. Sposób zawierania umowy zlecenia odbywa się przez aukcję w internecie. Wygrywa ten, kto przedstawi, zdaniem zleceniodawcy, najkorzystniejszą ofertę wykonania pracy. Liczy się czas, sposób i jakość wykonania ,a także cena. Weryfikacja osób odbywa się korzystając komentarzy, wystawionych przez poprzednich zleceniodawców, podczas wykonywania dla nich zleceń. Zarobek „wolnych strzelców” jest imponujący, za realizację zadania mogą oni dostać do kilkunastu tys. złotych. Na tych platformach pracę znaleźć mogą głównie webmasterzy, copywriterzy, programiści, administratorzy, tłumacze, fotografowie, redaktorzy, malarze, osoby zajmujące się robótkami ręcznymi (dziewiarstwo) oraz graficy .

By zarabiać w Internecie trzeba jednak być bardzo cierpliwym i systematycznym. Nikomu nie uda się zdobyć dużych pieniędzy w przeciągu paru dni, nie wkładając w to pracy. Zarobek zależy od zaangażowania i pomysłowości Internauty. Zachęty wystawiane na internecie o kwotach rzędu kilku tysięcy PLN dziennie trzeba potraktować z pewną dozą ostrożności. Najbardziej pracowitym, udaje się zarobić taką ilość pieniędzy w czasie jednego miesiąca. Należy również pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim, powinno się być czujnym i nie dać się omamić dużymi dochodami za małą pracę. W internecie występuje bowiem spora liczba oferentów, bazujących na ludzkiej naiwności i niewiedzy.