Internetowe programy płacowe to przyszłość dotychczasowej księgowości. Usprawniają zarządzanie firmą , a także znacznie zmieszają koszty związane z ich użytkowaniem. Co powoduje, że właściciele firm coraz częściej decydują się na oprogramowania płacowe online? Co potrafi program do płac?

Internetowy program płacowy - jaki wybrać?

Na ogół, aplikacje do kadr i płac są w pełni przystosowane do zreformowanego systemu ubezpieczeń społecznych i umożliwiają:
  • naliczanie stawek urlopu, ekwiwalentu urlopowego i zasiłków chorobowych
  • obliczanie płac z tytułu umów o pracę i umów zlecenia
  • eksport formularzy zgłoszeniowych ( firmy, pracownicy, właściciele) i rozliczeniowych (pracownicy, właściciele) do programu Płatnik
  • rozliczanie uczniów, emerytów i rencistów
  • sporządzanie wydruków kadrowych i płacowych
  • wprowadzanie danych kadrowych pracowników i właścicieli
  • prowadzenie ewidencji obecności
Programy do płac działają na zasadzie algorytmów, a to znacząco przyspiesza cały proces rozliczeniowy i eliminuje ryzyko występowania błędów w dokumentacji. Zastosowanie przyjaznych i czytelnych interfejsów sprawiają, że obsługa programu nie powinna sprawić problemu nawet nowym użytkownikom. Dodatkowo, obsługa internetowych programów płacowych nie różni się zbytnio od tradycyjnych programów instalowanych na komputerze. Różnica uwidocznia się natomiast w kosztach. Internetowe programy płacowe są o wiele tańsze w użytkowaniu. Głównie dlatego, iż nie trzeba stale dokupować do nich aktualizacji, gdyż o aktualność aplikacji dbają administratorzy strony internetowej. Za to, za nieduży abonament, dostaje się dostęp do potężnego narzędzia kadrowego. Co istotne, wszystkie przesyłane do systemu dane są szyfrowane za pomocą certyfikowanych kodów, a to skutecznie zabezpiecza dokumenty przed nieupoważnionym wglądem osób trzecich.