Pieniędzy przedsiębiorca szukać powinien nie tylko swojej kieszeni, ale także w bankach i wszelkiego rodzaju instytucjach finansowych. Warto wiedzieć, gdzie sięgnąć po pomoc i co będzie najwłaściwszym rozwiązaniem.

Kasa jest jednym z najważniejszych czynników, oddziałujących na przedsiębiorstwo, zwłaszcza na początku jej funkcjonowania. Właśnie dlatego, liczne grono właścicieli firm poszukuje alternatywnych źródeł jej finansowania. Na przeciw przedsiębiorcom wychodzą banki, oferujące swoim klientom wszelkiego rodzaju kredyty i pożyczki.

Pożyczka pozabankowa

Pożyczka w swojej funkcji nie różni się zbytnio od kredytu. Różnica polega na tym, że słowo „kredyt” może być określeniem jedynie dla produktów bankowych, a pożyczka może występować tak samo w instytucjach pozabankowych, jak i w bankowych. Niestety, możliwość zaciągnięcia pożyczki w instytucji innej niż bank, związane jest z ryzykiem wystąpienia sytuacji niekorzystnych dla pożyczkobiorcy. Chociaż firmy, które oferują pożyczki gotówkowe, kuszą brakiem weryfikacji zdolności kredytowej i nie sprawdzaniem informacji BIG i BIK to często stosują nieetyczne zapisy w umowach pożyczkowych. Wynikiem których najczęściej jest kilkukrotnie większa kwota do spłaty. Kredyt Kredyt jest najpowszechniejszym i najczęściej wybieranym produktem bankowym. Jest to także najbezpieczniejszy sposób pozyskania kapitału na bieżące wydatki firmy. Umocowuje go bowiem Prawo Bankowe z dnia 29. sierpnia 1997 roku , a także Ustawa o Kredycie Konsumenckim z 20 lipca 2001 roku, a to natomiast pewną gwarancję uczciwości realizowanej transakcji. Branie kredyt to zaciągnięcie zobowiązania finansowego na rzecz banku, charakteryzującego się spłatą comiesięcznych rat, wynikiem którego konsumentowi wypłacana jest wnioskowana wartość pożyczki.