Man with laptop showing thumbs upKsięgowość online to coraz popularniejsze narzędzie wśród małych i średnich firm. Przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy chcą samodzielnie zajmować się własnymi rachunkami, znacznie tańsze, i - co bardzo ważne - z zawsze dostępną pomocą eksperta, stanowi doskonałą alternatywę dla księgowej bądź biura rachunkowego.

Księgowość internetowa jest rozwiązaniem wyjątkowo opłacalnym w niewielkich firmach. Koszt takiego rozwiązania nie przekracza kilkudziesięciu, czasem nawet kilkunastu złotych miesięcznie. W porównaniu z profesjonalną księgową bądź biurem rachunkowym korzystanie z takiego rozwiązania jest dużą oszczędnością.

Oszczędność to także internetowa forma narzędzia. Dzięki temu nie ma potrzeby zakupu i instalowania oprogramowania, oraz dokupowania licencji jeśli konieczne jest korzystanie na kolejnych stanowiskach. Co więcej, aktualizacje są w takiej sytuacji robione automatycznie, w ramach pakietu, i nie są za nie pobierane dodatkowe opłaty.

Księgowość online to też całodobowy dostęp z każdego miejsca, w którym przedsiębiorca jest w stanie połączyć się z Internetem. Jest to szczególnie przydatne, jeśli działalność wiąże się z podróżowaniem - z narzędzia księgowania można wtedy korzystać zawsze i wszędzie.

Na zakończenie warto przypomnieć, że w kwestii oprogramowań do księgowości online szczególnie duży nacisk jest kładziony na bezpieczeństwo. Połączenia są zazwyczaj szyfrowane, natomiast dane przechowywane na niezależnych serwerach, dzięki czemu przedsiębiorcy nie grozi utrata zapisanych danych.

Polecamy:

pensja brutto netto