Mówi się, że Pinterest pozwala wyrażać potrzeby konsumentów. Klienci dzięki niemu wybierają, jakimi przedmiotami chcieliby się otaczać, tworzą wirtualne "tablice" marzeń, a następnie po konfrontacji z rzeczywistością (i stanem konta) z czasem mogą to przekładać na decyzje zakupowe. Czy Pinterest to narzędzie do promocji marki? Na pewno nie w każdej branży, ale tam, gdzie masz do czynienia z estetyką, modą, czy stylem życia - zdecydowanie warto!

Kim są użytkownicy Pinteresta

Użytkownicy Pinteresta to wbrew pozorom nie tylko kobiety. Jest ich niewiele więcej niż mężczyzn, a obie grupy to młodzież i osoby do 45 roku życia, z wykształceniem wyższym lub średnim. Chętnie przeglądają inspiracje: wnętrzarskie, kulinarne, modowe i mają dość wysokie wymagania estetyczne. Na Pintereście, każde przypięte zdjęcie jest naprawdę bardzo wartościowe. Tutaj nie pojawiają się przypadkowe fotografie, niedociągnięcia wizualne. Pinterest oferuje najpiękniejszy content w sieci, ponieważ tworzą go sami użytkownicy. Aby dotrzeć do odbiorców Pinteresta, trzeba być zaangażowanym. Inwestować w jakość, a nie ilość. To, jak dużo tablic, czy fotografii będzie można znaleźć na naszym profilu nie interesuje nikogo. Wystarczy mieć kilkanaście naprawdę dobrych zdjęć, unikatowych i estetycznych kompozycji. Publikowanie zdjęć z sesji zdjęciowych jest jak najbardziej w porządku - im bardziej będą one w guście naszej grupy docelowej, tym większa szansa na sukces. Wartościowe są także zdjęcia wysokiej jakości, ale nie klasyczne "packshoty", tylko prezentujące używanie produktu na co dzień.

Pinterest dla firm - jakie korzyści?

Pinteresta warto założyć ze względów promocyjnych oraz wizerunkowych. Przede wszystkim, pozwala on dotrzeć do grupy odbiorców, którzy chętnie dzielą się "zdobyczami", publikując je na swoich tablicach. Zatem, jeżeli nasze zdjęcie przypadnie do gustu jednemu użytkownikowi, jest spora szansa że zareklamuje on naszą markę pozostałym użytkownikom, którzy odwiedzą jego profil. Dzięki Pinterestowi mamy również możliwość obserwacji trendów oraz tego, jak odbiorcy reagują na naszą grupę produktową. Czy możemy wyróżnić dominujące kolory? A może pojawiła się ostatnio moda na jeden rodzaj materiału? Warto to obserwować, aby być pierwszym lub dostosować swoją ofertę pod wymagania klienta. Zobacz też:

kalkulator płac brutto netto dofinansowanie pfron